Нідерланди поповнять флот підводними човнами

Джерело: Le Figaro

Нідерланди підписали контракт із французькою Naval Group на постачання чотирьох підводних човнів загальною вартістю 5,6 млрд євро.

Naval Group виграла тендер ще у березні минулого року. Замовлені субмарини створять на базі французьких атомних ударних підводних човнів Barracuda до 2039 року.  Вони покликані замінити підводні човни класу Walrus, що входять до складу Королівського флоту з 1990-х років. Новий тип матиме назву Orka.

У межах угоди про співпрацю як мінімум десять голландських компаній та два науково-дослідні інститути будуть безпосередньо залучені до розробки компонентів та технологій, необхідних для нових субмарин. Домовленість також передбачає, що ще щонайменше 12 голландських компаній у майбутньому залучать до будівництва військових кораблів на французьких корабельнях.

У тендері також брали участь компанії Saab зі Швеції та TKMS із Німеччини.

Також угода з Naval Group вимагала обговорення з управлінням матеріального забезпечення Міноборони Нідерландів та схвалення у парламенті. У результаті знадобилося шість місяців, щоб укласти контракт.

Цей крок ознаменував запуск програми переоснащення Королівського флоту Нідерландів. Підводні човни для королівства збиратимуть на заводі компанії у Шербурі, на північному заході Франції, але за низку критично важливих систем та технічне обслуговування відповідатимуть Нідерланди.

Зауважимо, наступного року Нідерланди збільшать витрати на оборону більш ніж на 10%, інвестуючи в нові танки, винищувачі, фрегати та системи протиповітряної оборони, намагаючись зміцнити свої сили на тлі нових загроз безпеці.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.