Польща планує збільшити виробництво боєприпасів

Джерело: Reuters

Польща має намір збільшити виробництво 155-мм артилерійських боєприпасів з метою забезпечити достатнє постачання у випадку, якщо Росія атакує НАТО, заявив високопосадовець.

“Наше прагнення… полягає в тому, щоб мати можливість заповнювати польські склади паралельно з досягненням повної незалежної потужності з виробництва боєприпасів у Польщі протягом п’яти-восьми років”, – сказав Мацей Ідзік, член правління державної компанії Polish Armaments. Group (PGZ).

Він додав, що PGZ потребує ще 24 місяців, щоб запустити виробництво всіх необхідних деталей, і планує виробляти близько 100 000 компонентів на рік.

Одним із елементів, яких не вистачає в спроможності Польщі, є засоби виробництва багатобазового палива. Польща розглядає можливість придбання технології, необхідної для виробництва, або створення спільного підприємства з уже створеним виробником.

Зауважимо, що Європейський Союз прагне збільшити потужність блоку з виробництва боєприпасів до 2 мільйонів снарядів на рік до кінця 2025 року, виділяючи 500 мільйонів євро у вигляді фінансування для збільшення постачань снарядів в Україну та поповнення запасів ЄС.

Також бюджет Польщі на 2025 рік передбачає рекордні витрати на оборону в розмірі 186,6 млрд злотих (48,19 млрд доларів), що становить 4,7% ВВП.

Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк поінформував про втрати ворога за вересень. Зокрема за місяць втрати російських військ в Україні становлять 38130 особового складу.

Росія ризикує піти шляхом повернення до репресивних сталінських практик, і відновлення демократії в країні може зайняти кілька поколінь, заявили учасники міжнародної конференції у Вільнюсі, присвяченої пам’яті Леонідаса Донскіса.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 жовтня. Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Лиманському напрямку.

Досі Росії вдається закуповувати електронні компоненти західних компаній для своїх ракет, які росіяни націлюють на українські міста. Переважно постачання відбуваються через китайські та гонконгські фірми-одноденки, котрі, своєю чергою, змушують Росію суттєво переплачувати.

У Центрі національного спротиву повідомили, що тимчасово окупована Горлівка та єдине в Україні підприємство, яке виробляло високоякісну вибухову речовину для спорядження боєприпасів та мононітрохлорбензол Горлівський хімзавод, сьогодні – могильник хімікатів. Нині концентрація отрути у ґрунтових водах тут перевищена у 150 тисяч разів.