Нідерланди постачать Україні F-16 у наступному році

Джерело: Кайса Оллонгрен в етері MSNBC

Нідерланди планують розпочати постачання винищувачів F-16 Україні у 2024 році, заявила міністерка оборони королівства Кайса Оллонгрен.

Оллонгрен пояснила, що перед відправкою техніки необхідно провести навчання як пілотів, так і технічного персоналу ВСУ, водночас сказати точно, скільки їх підготовка триватиме, поки що складно.

Зауважується, що загалом для цього потрібно близько 6-8 місяців, однак, фактична тривалість “залежить від багатьох факторів”.

У серпні на базі в Дані навчання на F-16 почали вісім українських пілотів. Разом з ними прибули 65 військовослужбовців, яких навчатимуть технічному обслуговуванню та ремонту винищувачів.

30 серпня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила, що її країна спільно Румунією домовились створити Центр тренування пілотів винищувачів F-16.

Очікується, що незабаром підготовку пілотів і техніків розпочнуть також і США.

Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів. Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський, — це всі літаки даного класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.