Нідерланди постачать Україні F-16 у наступному році

Джерело: Кайса Оллонгрен в етері MSNBC

Нідерланди планують розпочати постачання винищувачів F-16 Україні у 2024 році, заявила міністерка оборони королівства Кайса Оллонгрен.

Оллонгрен пояснила, що перед відправкою техніки необхідно провести навчання як пілотів, так і технічного персоналу ВСУ, водночас сказати точно, скільки їх підготовка триватиме, поки що складно.

Зауважується, що загалом для цього потрібно близько 6-8 місяців, однак, фактична тривалість “залежить від багатьох факторів”.

У серпні на базі в Дані навчання на F-16 почали вісім українських пілотів. Разом з ними прибули 65 військовослужбовців, яких навчатимуть технічному обслуговуванню та ремонту винищувачів.

30 серпня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила, що її країна спільно Румунією домовились створити Центр тренування пілотів винищувачів F-16.

Очікується, що незабаром підготовку пілотів і техніків розпочнуть також і США.

Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів. Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський, — це всі літаки даного класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.