Нідерланди спрямували до держбюджету України €300 млн від початку повномасштабної війни

Джерело: Міністерство фінансів України

Від початку повномасштабної війни уряд Нідерландів спрямував до державного бюджету України близько 300 мільйонів євро.

Сьогодні, 1 лютого, міністр фінансів України Сергій Марченко провів онлайн-зустріч з новопризначеним міністром фінансів Нідерландів Стівеном ван Веєнбергом.

Сергій Марченко висловив подяку уряду Нідерландів за рішучу фінансову, гуманітарну та військову підтримку України.

“З перших днів повномасштабного російського вторгнення уряд та народ Нідерландів надають надважливу та всебічну допомогу Україні. Залучені 300 млн євро прямої бюджетної підтримки стали вагомим внеском у забезпечення макрофінансової стабільності в умовах невизначеності”, – зазначив очільник Мінфіну.

Своєю чергою, міністр фінансів Нідерландів Стівен ван Веєнберг привітав Україну зі схваленням лідерами ЄС 50 млрд євро у межах Ukraine Facility на 2024-2027 роки. Рішення щодо започаткування інструменту Ukraine Facility забезпечує передбачуване фінансування, більша частина якого буде спрямована на забезпечення бюджетних потреб України.

Також сторони наголосили, що вилучені активи РФ мають стати фундаментом для подальшого фінансування відновлення та української економічної стабільності в майбутньому. Міністр фінансів Нідерландів зазначив, що країни ЄС наразі активно проводять дискусії щодо можливості спрямування  російських активів на користь України.

Сторони домовились і надалі розвивати конструктивний діалог між країнами.

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.