Нідерланди та Бельгія спорядили Україні два мінні тральщики
Джерело: Рубен Брекельманс/X
Нідерланди та Бельгія передали Україні два мінні тральщики. Рішення має важливе значення для реалізації безпеки у Чорному морі, зокрема для захисту торговельних маршрутів та гарантування продовольчої безпеки.
Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс заявив, що пишається результатом.
Це дуже важливо для України з огляду на безпеку на Чорному морі, а також у більш широкому розумінні для торговельних шляхів і продовольчої безпеки. Українські екіпажі та техніки пройшли підготовку у дуже стилі короткі строки. Пишаємося цим досягненням! – зазначив Брекельманс.
Nederland en België dragen 2 mijnenjagers over aan Oekraïne.
Zeer belangrijk voor Oekraïne vanwege veiligheid op de Zwarte Zee, en ook breder voor handelsroutes en voedselzekerheid.
In korte tijd zijn de Oekraïne bemanning en technici opgeleid. Trots op deze prestatie! 🇳🇱🇧🇪🇺🇦 pic.twitter.com/MaM7lCsywW
— Ruben Brekelmans (@DefensieMin) June 26, 2025
Портал Defensie.nl уточнив, що партнери передали бельгійський тральщик BNS Narcis та голландський Zr.Ms Vlaardingen.
Читайте також: Мінні тральщики, катери, дрони – чим забезпечує Україну «морська» Коаліція
- Міністерство оборони Нідерландів уклало контракт із німецьким концерном Rheinmetall на постачання 20 транспортних засобів Ermine для України. Поставки заплановані на 2026 рік.
- Цьогоріч уряд Бельгії виділяє мільярд євро на допомогу Україні, заявив прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським.
- Прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер перед зустріччю з лідерами ЄС у Брюсселі, повідомив, що Бельгія планує поставити Україні винищувачі F-16 у 2026 році.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.