Нідерланди та Бельгія спорядили Україні два мінні тральщики

Джерело: Рубен Брекельманс/X

Нідерланди та Бельгія передали Україні два мінні тральщики. Рішення має важливе значення для реалізації безпеки у Чорному морі, зокрема для захисту торговельних маршрутів та гарантування продовольчої безпеки.

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс заявив, що пишається результатом.

Це дуже важливо для України з огляду на безпеку на Чорному морі, а також у більш широкому розумінні для торговельних шляхів і продовольчої безпеки. Українські екіпажі та техніки пройшли підготовку у дуже стилі короткі строки. Пишаємося цим досягненням! – зазначив Брекельманс.

Портал Defensie.nl уточнив, що партнери передали бельгійський тральщик BNS Narcis та голландський Zr.Ms Vlaardingen.

Читайте також: Мінні тральщики, катери, дрони – чим забезпечує Україну «морська» Коаліція

  • Міністерство оборони Нідерландів уклало контракт із німецьким концерном Rheinmetall на постачання 20 транспортних засобів Ermine для України. Поставки заплановані на 2026 рік.
  • Цьогоріч уряд Бельгії виділяє мільярд євро на допомогу Україні, заявив прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським.
  • Прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер перед зустріччю з лідерами ЄС у Брюсселі, повідомив, що Бельгія планує поставити Україні винищувачі F-16 у 2026 році.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.