Нідерланди виділять $3,8 млрд для підтримки України на 2026 рік

Джерело: Reuters

Уряд Нідерландів зарезервує 3,5 мільярда євро (3,8 мільярда доларів) для продовження підтримки України у 2026 році, заявив 5 березня прем’єр-міністр Дік Шуф.

Шуф зауважив, що погоджені кошти забезпечать підтримку Нідерландів без змін у наступному році, додавши, що гроші також можуть бути використані у 2025 році, якщо буде у цьому потреба.

Попередній уряд Нідерландів уже виділив приблизно таку ж суму на підтримку до 2025 року.

Нині прем’єр-міністр уточнив, що 700 млн євро з цих коштів спрямують на інвестиції у виробництво безпілотників для України.

Додамо, 5 березня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єром Нідерландів Діком Схофом. Сторони, зокрема, обговорили можливість нової допомоги Україні.

У 2024 році глава Міноборони Нідерландів Кайса Оллонґрен, за підсумками дводенного візиту в Україну, оголосила про вкладення 60 млн євро у виробництво дронів для потреб української армії.

Стало відомо, що Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.

  • Парламент Нідерландів схвалив резолюцію про можливе розгортання миротворців на лінії розмежування в Україні у разі укладання перемирʼя з РФ.
  • 6 лютого Збройні сили України отримали від Королівства Нідерландів винищувачі F-16.
  • Литва інвестує 10 млн євро у виробництво ракети-дрона “Паляниця” за “данською моделлю”, тобто напряму фінансуючи українського виробника.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.

23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.

23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.