Нігерія відновлює електропостачання після масштабного збою у мережі

Джерело: Reuters

14 вересня нігерійські електророзподільні компанії повідомили про “повний колапс системи” після пожежі на головній лінії електропередачі, що спричинило масові відключення у країні, перш ніж електроенергія почала повільно відновлюватися.

Міністр енергетики Адебайо Аделабу заявив, що пожежа спричинила вибух на лінії електропередачі, котра з’єднує електростанції Каїнджі та Джебба на півночі центрального штату Нігер, внаслідок чого відбулася “перерва в роботі мережі”.

Пожежу вдалося повністю ліквідувати, і більш ніж половина з’єднань зараз працює, а решта буде повністю відновлено в найкоротші терміни, – наголосив Аделабу.

Виробництво електроенергії впало до нуля в перші години, але зросло до 1341 МВт до 14:00 за Гринвічем, що все ще значно нижче середньодобового показника у 4100 МВт.

У Нігерії, виробнику нафти та газу, електромережа нестабільна, що змушує домогосподарства та підприємства, зокрема й нафтові компанії та виробників, вдаватися до використання дизельних та бензинових генераторів.

Зауважується, що у 2022 році мережа африканської країни руйнувалася щонайменше чотири рази, влада пояснила це “технічними проблемами”.

Нігерія виробляє близько чверті встановленої потужності у 12 500 МВт.

Нагадаємо, 14 вересня збій електромережі Нігерії спричинив відключення електроенергії в усій країні. Електророзподільні компанії Нігерії повідомили про “повний колапс системи”.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.

Внаслідок російських обстрілів 12 липня на Донеччині щонайменше 3 людини загинули. Ще 5 зазнали поранень.

За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.

Російські війська атакували керованою авіабомбою територію Сумської громади. Попередньо, загинуло двоє людей.

На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії “Вагнер”, який воював проти України й просив про притулок.