Ніхто з партнерів України не обговорює територіальних поступок в обмін на вступ до НАТО – Порошенко в інтерв’ю CNN

Джерело: Петро Порошенко в інтерв’ю CNN Португалія.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко зазначив, що принцип у міжнародних перемовинах “нічого про Україну – без України” – непорушний. Ніхто з партнерів України не обговорює питання обміну суверенітету і територіальної цілісності України на членство в НАТО.

Порошенко назвав помилкою заяву стосовно можливості певних територіальних поступок з боку України в обмін на майбутнє членство в Альянсі.

Ніхто не обговорює питання суверенітету і територіальної цілісності України. Під час свого президентства я встановив дуже важливий принцип: нічого про Україну – без України.

Політик нагадав, що з відповідною заявою також виступив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Але ми маємо в цьому істотний позитивний момент. Я вважаю важливим, що навіть у найвищому кабінеті міністрів НАТО ведуться розмови про однозначну можливість вступу нашої країни до НАТО найближчим часом, – зазначив п’ятий президент.

Він також додав, що не бачить причин, чому Україна може не отримати офіційного запрошення до НАТО на наступному саміті у Вашингтоні. Зауваживши, що українці докладають всіх зусиль для цього.

Нагадаємо, 17 серпня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна сама вирішує, коли будуть сприятливі умови для початку будь-яких переговорів із Росією.

Довідка. Раптове дипломатичне непорозуміння між Україною та НАТО через коментарі керівника апарату Генерального секретаря Єнса Столтенберга привернуло увагу громадськості. Стіан Єнссен припустив, що країні доведеться віддати частину своєї території в обмін на вступ до Альянсу.

Вже 16 серпня Єнссен перепросив за суперечку в інтерв’ю норвезькій газеті VG, котра опублікувала його оригінальний коментар.

Він зауважив, що його коментар “був частиною більшої дискусії щодо можливих майбутніх сценаріїв в Україні, і я не повинен був говорити це так”.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.