«Нікого не можна примушувати потиснути руку агресору», – Річард Бренсон

Джерело: Річард Бренсон в Twitter

Англійський підприємець, мільярдер, засновник корпорації Virgin Group Річард Бренсон прокоментував нещодавній інцидент між Ольгою Харлан та Анною Смірновою.

Українська фехтувальниця Ольга Харлан після бою відмовилась потиснути руку росіянці Анні Смірновій, через що українку дискваліфікували.

Бренсон висловив свою позицію щодо конфлікту, написавши:

“Нікого не можна примушувати потиснути руку агресору”.

ДОВІДКОВО. Ольга Харлан перемогла Анну Смірнову з рахунком 15:7, однак після поєдинку обидві фехтувальниці повинні були “привітати” одна одну згідно з правилами Міжнародної федерації фехтування. Ольга відмовилась вітатись з росіянкою та запропонувала “стукнутися” шаблями замість традиційного рукостискання, але Смірнова відмовилася.

Харлан покинула доріжку, Смірнова залишилась і вимагала дискваліфікації українки згідно з регламентом. Росіянка сиділа на стільці, очікуючи результату рішення від організаторів.

Через 52 хвилини до неї підійшов офіційний представник турніру. Через декілька хвилин після цього Смірнова все ж залишила доріжку.

Ольга Харлан пройшла до наступного раунду, де мала зустрітись із представницею Болгарії Йоаною Ілієвою. Проте Національний олімпійський комітет (НОК) дискваліфікував Харлан, і переможницею автоматично визнали представницю Болгарії.

  • Українська фехтувальниця Ольга Харлан на ЧС перемогла росіянку Анну Смірнову. Одначе, українську спортсменку дискваліфікували через відмову “проявляти повагу” до росіянки. Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив про несправедливість такого рішення та закликав повернути українку до змагань.
  • “Укрпошта” планує випустити марку на честь української фехтувальниці Ольги Харлан, яка була дискваліфікована на Чемпіонаті світу з фехтування в Італії через відмову потиснути руку суперниці з Росії, яку перемогла.

У середу, 22 травня, графіки відключень світла в Україні почнуть діяти з 20 години.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.

Упродовж 2024-2026 років Швеція виділить на військову допомогу Україні 7 мільярдів доларів.