Німеччина легалізувала марихуану, проте ускладнила її придбання

Джерело: BBC News

Німецький парламент підтримав новий закон, який дозволяє рекреаційне вживання канабісу.

Відповідно до закону, особам старше 18 років у Німеччині буде дозволено вживати значну кількість канабісу, але нові правила ускладнять її придбання.

Куріння марихуани в громадських місцях стане легальним з 1 квітня. У громадських місцях дозволено мати до 25 г, а в приватних будинках – до 50 г.

За словами міністра охорони здоров’я Німеччини Карла Лаутербаха, який ініціює реформи, вживання наркотиків серед молоді роками стрімко зростає, попри закон. Він заявив, що хоче захистити курців від зараженого канабісу та скоротити потоки доходів для організованих злочинних груп.

“Кількість споживачів (наркотиків) у віці від 18 до 25 років подвоїлася за останні 10 років”, – сказав він.

Після голосування він зазначив, що закон “висушить чорний ринок” і виправить “невдалу політику щодо наркотиків”.

Проте придбати марихуану буде складно. Некомерційні членські клуби, які називаються “соціальними клубами канабісу”, будуть розвивати та розповсюджувати обмежену кількість наркотику.

Кожен клуб матиме верхню межу до 500 членів й членство буде доступне лише для жителів Німеччини.

Також буде дозволено вирощувати власну марихуану, до трьох рослин марихуани на домогосподарство.

Принц Гаррі та його дружина Меган Маркл знімають два майбутні шоу Netflix, які будуть зосереджені на кулінарії та чемпіонаті США з поло, повідомляє служба потокового передавання.

Президент США Джо Байден заявив, що Іран “рано чи пізно” нападе на Ізраїль й закликав не робити цього.

Репера Дрейка звільнили з судового процесу, порушеного через трагедію на фестивалі Astroworld, під час якого загинули 10 відвідувачів концерту.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів.