Німеччина може запровадити військову службу для всіх 18-річних чоловіків та жінок

Джерело: The Telegraph

Німеччина розглядає можливість запровадити військову службу для всіх 18-річних осіб, оскільки планує збільшити чисельність своїх військ на тлі російської військової агресії.

В Німеччині обговорюють три варіанти, два з яких передбачають певну форму призову.

В одному з варіантів, які обговорюють, Німеччина встановить обов’язковий рік військової служби для 18-річних чоловіків та жінок.

Військовий призов чоловік в Німеччині зупинили у 2011 році. Зараз, для того, щоб запровадити військову службу для жінок, потрібно внести зміни до конституції, але в міністерстві оборони країни вважають, що це, швидше за все, отримає схвалення суспільства.

Інший варіант, який обговорюють, це військовий призов лише 18-річних чоловіків.

Третій варіант передбачає уникнення обов’язкової служби та натомість зосередження на “оптимізації” поточної системи шляхом участі в більш активних кампаніях найму.

Однак вважають, що міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус проти цього варіанту. Під час поїздки до Вашингтона цього тижня він сказав: 

“Я переконаний, що Німеччині потрібна форма військового призову”.

Раніше він заявляв, що зупинити призов було “помилкою”.

Пісторіус планує оприлюднити офіційні плани щодо військової служби до червня.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.