Німеччина навчає військових ЗСУ знезараженню після застосування ядерних, біологічних та хімічних речовин

Джерело: Посольство Німеччини в Києві

У межах тренувальної місії ЄС EUMAM Німеччина навчає українських військових знезараженню після застосування ядерних, біологічних та хімічних бойових отруйних речовин.

Навчання відбувається на спецавтомобілях для деконтамінації HEP 70, шість таких авто Німеччина вже передала Україні.

Даніель Разат, командир батальйону радіаційного, біологічного та хімічного захисту відзначив наполегливість українських військових.

Зображення: Посольство Німеччини в Києві/Facebook

“Ми маємо справу з високомотивованими солдатами, які не закінчують навчання після восьми годин, а тренуються і навчаються зранку до пізнього вечора”, – зазначив Даніель Разат.

Він переконаний, що українські солдати успішно пройшли навчальний курс.

Такої ж думки і український офіцер, що є командиром українських військових задіяних у тренувальній місії:

“Ми готові. Але я сподіваюся, що справа ніколи не дійде до цього”.

Зображення: Посольство Німеччини в Києві/Facebook

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.