Німеччина передала Україні ще одну систему ППО IRIS-T SLS
Джерело: дані на сайті німецького уряду
Німеччина передала Україні нову партію військової допомоги, включно з системою ППО ближньої дії IRIS-T SLS. Про це повідомив уряд Німеччини, оновивши інформацію про надану підтримку.
Окрім зенітно-ракетного комплексу IRIS-T SLS, до крайнього пакету допомоги увійшли такі елементи:
- 14 тисяч 155-мм боєприпасів;
- 10 надводних дронів;
- 26 розвідувальних безпілотників VECTOR із запасними частинами;
- засоби для знешкодження вибухонебезпечних предметів;
- 6 високомобільних інженерних екскаваторів;
- броньована ремонтно-евакуаційна машина Bergepanzer 2 із запасними частинами;
- 55 тисяч аптечок;
- 700 штурмових гвинтівок MK 556;
- 10 високоточних гвинтівок HLR 338 з боєкомплектом.
Ще у пакеті допомоги врахували 50 гвинтівок CR 308.
- Федеральний уряд Німеччини заявив, що не планує виділяти нові кошти на підтримку України. Це викликало занепокоєння опозиції щодо замороження фінансової та військової допомоги Києву. Мінфін країни водночас каже, що різкого скорочення допомоги не буде.
- Поширені у мережі повідомлення про те, що Україна могла використати німецькі танки та БМП під час операції у Курській області, викликали реакцію в Берліні. Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер прокоментував цю інформацію.
У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг від припинення військової допомоги Україні для протистояння повномасштабного російського вторгнення.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 січня. З початку доби відбулося 153 бойових зіткнення, майже половина з яких — на Покровському напрямку.
26 січня президент Володимир Зеленський повідомив, що легендарний військовий Михайло Драпатий відтепер відповідатиме за Харківський та Донецький напрямки: він очолив ОСУВ “Хортиця”.
НАТО почало надавати оборонній промисловості деякі суворо засекречені цільові показники. Відповідні дані визначають, яке саме озброєння та обладнання потрібно виробляти країнам-членам альянсу.