Німеччина передала Україні ще одну систему ППО IRIS-T SLS
Джерело: дані на сайті німецького уряду
Німеччина передала Україні нову партію військової допомоги, включно з системою ППО ближньої дії IRIS-T SLS. Про це повідомив уряд Німеччини, оновивши інформацію про надану підтримку.
Окрім зенітно-ракетного комплексу IRIS-T SLS, до крайнього пакету допомоги увійшли такі елементи:
- 14 тисяч 155-мм боєприпасів;
- 10 надводних дронів;
- 26 розвідувальних безпілотників VECTOR із запасними частинами;
- засоби для знешкодження вибухонебезпечних предметів;
- 6 високомобільних інженерних екскаваторів;
- броньована ремонтно-евакуаційна машина Bergepanzer 2 із запасними частинами;
- 55 тисяч аптечок;
- 700 штурмових гвинтівок MK 556;
- 10 високоточних гвинтівок HLR 338 з боєкомплектом.
Ще у пакеті допомоги врахували 50 гвинтівок CR 308.
- Федеральний уряд Німеччини заявив, що не планує виділяти нові кошти на підтримку України. Це викликало занепокоєння опозиції щодо замороження фінансової та військової допомоги Києву. Мінфін країни водночас каже, що різкого скорочення допомоги не буде.
- Поширені у мережі повідомлення про те, що Україна могла використати німецькі танки та БМП під час операції у Курській області, викликали реакцію в Берліні. Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер прокоментував цю інформацію.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.