Німеччина підозрює 5 осіб у незаконному продажі турбін до окупованого Криму

Джерело: Reuters

Прокуратура Гамбурга висунула звинувачення чотирьом громадянам Німеччини та одному швейцарсько-французькому громадянину у порушені санкцій проти РФ, оскільки всі п’ятеро допомагали експортувати газові турбіни Siemens до тимчасово окупованого Криму.

Відповідно до обвинувачення, про яке вперше повідомив журнал Wirtschaftswoche, підозрювані знали, що турбіни, які експортували з Гамбурга до Санкт-Петербурга, у кінцевому результаті повинні були опинитися на двох електростанціях у Криму.

У компанії Siemens заявили, що продовжують підтримувати владу у розслідуваннях, як і в 2016 році, коли вперше стало відомо про порушення санкцій.

Один із підозрюваних все ще працює в компанії, повідомив речник Siemens, і всі п’ятеро оскаржують звинувачення.

Як відомо, після окупації Криму Росією у 2014 році, західним компаніям заборонено торгувати з півостровом.

  • Генеральний прокурор Швейцарії відкрив кримінальне провадження щодо ймовірних порушень санкцій проти Росії неназваною компанією, що є першою ознакою того, що країна готова переслідувати бізнес за ведення справ із Москвою.

Станом на вечір 13 травня Сили оборони продовжують мужньо тримати оборону України. З початку доби відбулося 148 бойових зіткнень, противник завдав 6 ракетних, 30 авіаційних ударів із застосуванням 40 КАБів, майже 300 ударів дронами-камікадзе та здійснив понад 2,5 тисячі обстрілів позицій наших військ.

Перестановка в міністерстві оборони РФ є ще одним свідченням того, що глава РФ Володимир Путін “відчайдушно прагне підтримати” своє повномасштабне вторгнення в Україну, заявив 13 травня заступник речника Державного департаменту США Ведант Патель.

Компанія “Ел-енерго” режисера “Слуги народу” Олексія Кірющенка з жовтня 2023 року по травень 2024 року уклала 12 контрактів на понад 750 мільйонів гривень на постачання електроенергії від комунальних підприємств.

Станом на 13 травня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

Українські волонтери, котрі створили застосунок для перевірки приватності в месенджері Telegram, запропонували розробити захищений сервіс комунікацій у “Дії”, поінформували представники ГО “Аналітичний центр Інформаційних ресурсів”.