Німеччина погодила продаж суттєвих обсягів зброї для Туреччини
Джерело: Spiegel
Німеччина схвалила значні обсяги продажу зброї для Туреччини, що знаменує зміну в тенденціях відносин між двома країнами після кількох років “холодної” співпраці.
Як повідомляється, німецький виробник MBDA отримав дозвіл на експорт до Туреччини 100 ракет протиповітряної оборони для військових кораблів, орієнтовна вартість яких становить близько 100 мільйонів євро. Крім того, Туреччина отримає торпеди SeaHake на суму 156 мільйонів євро.
Окрім цього, низка німецьких збройних компаній отримала дозвіл на постачання Туреччині комплектів для модернізації підводних човнів класу U20 та запасних частин для двигунів корветів і фрегатів на загальну суму 1,9 мільйона євро. Загальна вартість цих угод може сягати 336 мільйонів євро.
Для порівняння, протягом усього 2023 року Німеччина погодила продаж зброї Туреччині лише на суму 1,22 мільйона євро в рамках 17 дрібних проєктів. У першому кварталі цього року загальна вартість затвердженого експорту зброї становила 23 мільйони євро.
- Російська державна корпорація “Росатом” розмістила замовлення на альтернативне обладнання в Китаї для першої турецької атомної електростанції, оскільки затримки постачань від німецької Siemens Energy AG загрожують зірвати проєкт, заявив міністр енергетики Туреччини.
Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш обурився через червоно-чорні прапори УПА на поставлених Польщею бронетранспортерах.
Упродовж минулої доби, 20 грудня, окупанти завдали понад 300 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок цього постраждали 7 людей.
На Харківщині українські оборонці вперше провели наземну атаку, використовуючи безпілотні наземні транспортні засоби (UGV) та безпілотники (FPV) замість піхоти.
Поглянувши на NGC 2264, легко зрозуміти, чому це скупчення зір називають “Різдвяним Деревом”. Воно стало нещодавнім об’єктом уваги астрофотографа Майкла Клоу, який зняв його в листопаді в Арізоні. Його оптичні дані були об’єднані з рентгенівськими даними, отриманими за допомогою Обсерваторії рентгенівських променів Чандра NASA, щоб створити цю дивовижну “різдвяну” композицію. На зображенні видно не лише зірки, але й газові хмари між ними.