Німеччина спорядила Україні систему ППО Skynex: особливості комплексу

Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Німеччина нещодавно спорядила Україні новий пакет військової допомоги, який зокрема містить систему ППО Skynex.

Система Skynex здатна боротися з ворожими повітряними цілями в автоматичному режимі: радар захоплює ціль, супроводжує її, а коли вона потрапляє в зону ураження, автоматика визначає напрямок стрільби і знищує ціль – все це без втручання людини, зазначив речник Повітряних сил Юрій Ігнат. Гарматний модуль оснащений радаром стеження X-діапазону, що забезпечує функцію автономного пошуку цілі.

Випущені боєприпаси розриваються в повітрі, створюються великі хмари осколків і гарантовано знищується чи Shahed, чи крилата ракета, чи інша ціль.

Skynex — зенітний артилерійський комплекс виробництва німецького машинобудівного та збройового концерну  Rheinmetall. Компанія  представила систему ППО у листопаді 2021 року. Комплекс належить до систем ППО малого радіуса дії.

На озброєнні Skynex стоїть 35-мм автоматична гармата Oerlikon Mk3, що має дальність стрільби 4 000 м та видає 1 000 пострілів за хвилину. Система використовує артилерійські 35-мм боєприпаси Ahead з програмованим підривом.

Зауважується, що до Skynex можна під’єднати інше обладнання та озброєння, зокрема радар виявлення Oerlikon X-TAR3D Tactical, 35-мм спарену гармату Oerlikon GDF009 TREO, лазерну гармату Oerlikon та нову ракету Denel Cheetah C-RAM (Counter-Rocket, Artillery, Mortar).

4 січня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив тисячі снарядів 155 калібру, БМП Marder, зенітний артилерійський комплекс Skynex та вантажівки Zetros.

  • Українське оборонне відомство спільно з посольством США узгодили посилений контроль за кінцевим використанням наданого озброєння. Розширений моніторинг передбачає регулярні інвентаризації, спільні фізичні перевірки з партнерами та спецперевірки.
  • Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
  • 2 грудня 2023 року Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив тисячі снарядів 155 калібру та снайперські гвинтівки.
  • 13 грудня 2023 року до України прибула друга батарея ЗРК Patriot із Німеччини, про передачу якої у жовтні запевнив канцлер ФРН Олаф Шольц.
  • 30 жовтня 2023 року Німеччина почала курс тренування групи українських військових управлінню зенітно-ракетним комплексом Patriot.
  • Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.

Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.

Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.

3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.

​Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.