Німеччина спорядила Україні систему ППО Skynex: особливості комплексу
Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
Німеччина нещодавно спорядила Україні новий пакет військової допомоги, який зокрема містить систему ППО Skynex.
Система Skynex здатна боротися з ворожими повітряними цілями в автоматичному режимі: радар захоплює ціль, супроводжує її, а коли вона потрапляє в зону ураження, автоматика визначає напрямок стрільби і знищує ціль – все це без втручання людини, зазначив речник Повітряних сил Юрій Ігнат. Гарматний модуль оснащений радаром стеження X-діапазону, що забезпечує функцію автономного пошуку цілі.
Випущені боєприпаси розриваються в повітрі, створюються великі хмари осколків і гарантовано знищується чи Shahed, чи крилата ракета, чи інша ціль.
Skynex — зенітний артилерійський комплекс виробництва німецького машинобудівного та збройового концерну Rheinmetall. Компанія представила систему ППО у листопаді 2021 року. Комплекс належить до систем ППО малого радіуса дії.
На озброєнні Skynex стоїть 35-мм автоматична гармата Oerlikon Mk3, що має дальність стрільби 4 000 м та видає 1 000 пострілів за хвилину. Система використовує артилерійські 35-мм боєприпаси Ahead з програмованим підривом.
Зауважується, що до Skynex можна під’єднати інше обладнання та озброєння, зокрема радар виявлення Oerlikon X-TAR3D Tactical, 35-мм спарену гармату Oerlikon GDF009 TREO, лазерну гармату Oerlikon та нову ракету Denel Cheetah C-RAM (Counter-Rocket, Artillery, Mortar).
4 січня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив тисячі снарядів 155 калібру, БМП Marder, зенітний артилерійський комплекс Skynex та вантажівки Zetros.
- Українське оборонне відомство спільно з посольством США узгодили посилений контроль за кінцевим використанням наданого озброєння. Розширений моніторинг передбачає регулярні інвентаризації, спільні фізичні перевірки з партнерами та спецперевірки.
- Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
- 2 грудня 2023 року Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив тисячі снарядів 155 калібру та снайперські гвинтівки.
- 13 грудня 2023 року до України прибула друга батарея ЗРК Patriot із Німеччини, про передачу якої у жовтні запевнив канцлер ФРН Олаф Шольц.
- 30 жовтня 2023 року Німеччина почала курс тренування групи українських військових управлінню зенітно-ракетним комплексом Patriot.
- Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.