Німеччина спорядила Україні систему ППО Skynex: особливості комплексу
Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
Німеччина нещодавно спорядила Україні новий пакет військової допомоги, який зокрема містить систему ППО Skynex.
Система Skynex здатна боротися з ворожими повітряними цілями в автоматичному режимі: радар захоплює ціль, супроводжує її, а коли вона потрапляє в зону ураження, автоматика визначає напрямок стрільби і знищує ціль – все це без втручання людини, зазначив речник Повітряних сил Юрій Ігнат. Гарматний модуль оснащений радаром стеження X-діапазону, що забезпечує функцію автономного пошуку цілі.
Випущені боєприпаси розриваються в повітрі, створюються великі хмари осколків і гарантовано знищується чи Shahed, чи крилата ракета, чи інша ціль.
Skynex — зенітний артилерійський комплекс виробництва німецького машинобудівного та збройового концерну Rheinmetall. Компанія представила систему ППО у листопаді 2021 року. Комплекс належить до систем ППО малого радіуса дії.
На озброєнні Skynex стоїть 35-мм автоматична гармата Oerlikon Mk3, що має дальність стрільби 4 000 м та видає 1 000 пострілів за хвилину. Система використовує артилерійські 35-мм боєприпаси Ahead з програмованим підривом.
Зауважується, що до Skynex можна під’єднати інше обладнання та озброєння, зокрема радар виявлення Oerlikon X-TAR3D Tactical, 35-мм спарену гармату Oerlikon GDF009 TREO, лазерну гармату Oerlikon та нову ракету Denel Cheetah C-RAM (Counter-Rocket, Artillery, Mortar).
4 січня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив тисячі снарядів 155 калібру, БМП Marder, зенітний артилерійський комплекс Skynex та вантажівки Zetros.
- Українське оборонне відомство спільно з посольством США узгодили посилений контроль за кінцевим використанням наданого озброєння. Розширений моніторинг передбачає регулярні інвентаризації, спільні фізичні перевірки з партнерами та спецперевірки.
- Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
- 2 грудня 2023 року Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив тисячі снарядів 155 калібру та снайперські гвинтівки.
- 13 грудня 2023 року до України прибула друга батарея ЗРК Patriot із Німеччини, про передачу якої у жовтні запевнив канцлер ФРН Олаф Шольц.
- 30 жовтня 2023 року Німеччина почала курс тренування групи українських військових управлінню зенітно-ракетним комплексом Patriot.
- Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.
Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.
Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.
12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.