Німеччина спрямує 900 тисяч євро на підтримку книговидавничої галузі України

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України.

У Німеччині розпочався новий урядовий проєкт, у межах якого 900 тисяч євро буде спрямовано на підтримку української книжкової сфери.

Цей проєкт має на меті підтримати книговидання в Україні та сприяти обміну інформацією та досвідом між українською та німецькою культурними сферами.

Зокрема, у межах низки окремих проєктів заплановане надання підтримки українським авторам, видавцям та особам, які працюють у медійній сфері.

Відповідає за реалізацію проєкту Біржовий союз німецької книжкової торгівлі в тісній співпраці з такими інституціями, як Франкфуртський книжковий ярмарок, Український інститут книги, Національний культурно-мистецький та музейний комплекс “Мистецький арсенал”, професійне медіа про читання і книговидання “Читомо” й Goethe-Institut Україна.

Сприяння надаватиметься, зокрема, створенню колекції німецької літератури в українських бібліотеках, запрошенню українських авторів до німецьких книгарень та інших літературних інституцій, “Українській видавничій премії”, англомовній онлайн-платформі, присвяченій літературі з України й інших країн регіону. А також представленню України на Франкфуртському книжковому ярмарку. Тривалість програми — до червня 2024 року.

“Широкомасштабне вторгнення Росії в Україну є водночас системною війною проти української культури й суспільної ідентичності. Це проявляється скрізь, де російська агресія прицільно спрямовується на бібліотеки, друкарні й літературні інституції. За таких обставин украй важкою стала робота видавництв, надзвичайно ускладнився доступ населення до літератури. Тим важливішою стала ініціатива Біржового союзу німецької книжкової торгівлі щодо посилення обміну інформацією та досвідом між німецькою та українською сферами книговидання”, – сказала міністерка з питань культури Німеччини Клаудія Рот.

Сьогодні, 14 липня, на Вінниччині поблизу затопленого карʼєру в с.Черепашинці на воді зник 7-річний хлопчик.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).