Німеччина та Австрія зупинили розгляд заявок від сирійських біженців

Джерело: Der Spiegel

Федеральне відомство у справах міграції та біженців Німеччини повідомило про припинення розгляду заявок сирійців на притулок через нестабільність у Сирії. Австрія також тимчасово зупинила розгляд таких заяв.

Представник відомства пояснив, що ситуація в Сирії наразі –надто непередбачувана, через що заявки на надання притулку неможливо розглядати.

Своєю чергою, Австрія також вирішила зупинити розгляд заявок сирійців на надання притулку.

Згідно з даними ООН, станом на листопад 2024 року, найбільше біженців із Сирії – понад 3,6 млн – прийняла Туреччина. В Євросоюзі – понад мільйон сирійців або попросили статус біженця, або вже його отримали, більшість з них – 59% – перебувають у Німеччині.

За законом, біженці, які отримали захист через політичні переслідування чи війну, можуть втратити цей статус, якщо ситуація в Сирії стабілізується. Деякі німецькі політики вже закликають до перегляду статусу таких людей та почати їхнє повернення.

Разом з тим, як повідомляє Bild, після падіння режиму сирійського диктатора Башара Асада тисячі біженців почали повертатися до Сирії.

На опублікованих у соціальних мережах фотографіях та відео можна побачити, як на прикордонних пунктах вишиковуються величезні черги автомобілів, люди радіють, танцюють, несуть валізи та з гордістю показують свої сирійські паспорти.

Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що візьме участь у безпековій конференції в Мюнхені, де говоритиме про припинення війни Росії проти України.

Норвегія очікує, що російські спецслужби у 2025 році можуть спробувати здійснити диверсії проти енергетичної інфраструктури країни. Таку оцінку надала Служба безпеки поліції (PST) у своєму щорічному звіті про загрози.

За місяць минає три роки відтоді, як російська армія оточила український Маріуполь, заблокувавши можливість підкріплення….

Війська РФ атакували Антонівку на Херсонщині. Постраждали поліціянти та цивільні, є загиблий.

Дослідження психічного здоров’я та благополуччя в Університетському коледжі Лондона показало, що вранці психологічний стан людей є найкращим.