Німеччина тимчасово зупинила прийом мігрантів за програмою ООН

Джерело: Handelsblatt

Влада Німеччини призупинила переселення осіб, які потребують особливого захисту, у межах програми Управління верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR).

Рішення пов’язане з переговорами щодо формування правлячої коаліції між консервативним блоком ХДС/ХСС і Соціал-демократичною партією, під час яких обговорюється посилення міграційної політики. Сторони домовилися якомога швидше завершити діючі програми добровільного прийому біженців і відмовитися від участі в нових.

Виняток зроблять лише для тих осіб, процедура щодо яких перебуває на завершальній стадії.

Програма UNHCR дозволяє мігрантам, котрі вже отримали притулок, в’їжджати до третьої країни. Приймаюча держава має право самостійно визначати кількість осіб і країни, з яких вони приїдуть. Німеччина зобов’язалася прийняти 13 100 біженців у 2024 та 2025 роках. На сьогодні за цією квотою в’їхало 5 061 особа. Серед них — українці та громадяни Сирії.

Раніше стало відомо, що Німеччина вперше за багато років втратила лідерство і опустилася на третє місце в ЄС за кількістю заявок на отримання притулку. У першому кварталі 2025 року подали 37 787 заявок — на 41% менше проти аналогічного періоду 2024 року, повідомляла Welt з посиланням на конфіденційний звіт Єврокомісії. Найпривабливішою країною для шукачів притулку стала Франція (40 871 заявка). На другому місці — Іспанія (39 318).

Найчастіше притулок у Німеччині запитували громадяни Сирії (24%), Афганістану (16%) і Туреччини (11%). Загалом найбільше запитів на статус біженця в ЄС надходить від громадян Венесуели (25 375 осіб). За рік кількість заявок від них зросла на 44%.

Раніше голова Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц пообіцяв помітні зміни в економічній політиці Німеччини та політиці надання притулку.

Бундестаг 29 січня схвалив запропоновану ХДС резолюцію про радикальне посилення міграційного законодавства. Цей план найбільшої опозиційної фракції німецького бундестагу передбачав, зокрема, постійний прикордонний контроль, можливість відмови прохачам притулку вже на кордоні та затримання іноземців, яких влада зобов’язала залишити країну.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

СБУ затримала інформатора ФСБ у Харківській області, який готував прорив російських ДРГ на північ Харківщини.

Державний секретар США Марко Рубіо у середу, 28 травня, провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, під час якої закликав російського дипломата до “конструктивного, добросовісного діалогу з Україною”.

У російському Ставрополі внаслідок підриву гранати загинуло двоє осіб. Один з них – російський майор Заур Гурцієв, який воював проти України, зокрема керував авіаударами по Маріуполю.

В Одесі 10-річний хлопчик зазнав ураження струмом після того, як виліз на дах потягу. Дитину госпіталізовано.

Вранці 29 травня російські війська завдали удару керованими авіабомбами по селу Верхня Терса Пологівського району Запорізької області. Під завалами зруйнованих будинків є люди.