Німеччина тимчасово зупинила прийом мігрантів за програмою ООН
Джерело: Handelsblatt
Влада Німеччини призупинила переселення осіб, які потребують особливого захисту, у межах програми Управління верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR).
Рішення пов’язане з переговорами щодо формування правлячої коаліції між консервативним блоком ХДС/ХСС і Соціал-демократичною партією, під час яких обговорюється посилення міграційної політики. Сторони домовилися якомога швидше завершити діючі програми добровільного прийому біженців і відмовитися від участі в нових.
Виняток зроблять лише для тих осіб, процедура щодо яких перебуває на завершальній стадії.
Програма UNHCR дозволяє мігрантам, котрі вже отримали притулок, в’їжджати до третьої країни. Приймаюча держава має право самостійно визначати кількість осіб і країни, з яких вони приїдуть. Німеччина зобов’язалася прийняти 13 100 біженців у 2024 та 2025 роках. На сьогодні за цією квотою в’їхало 5 061 особа. Серед них — українці та громадяни Сирії.
Раніше стало відомо, що Німеччина вперше за багато років втратила лідерство і опустилася на третє місце в ЄС за кількістю заявок на отримання притулку. У першому кварталі 2025 року подали 37 787 заявок — на 41% менше проти аналогічного періоду 2024 року, повідомляла Welt з посиланням на конфіденційний звіт Єврокомісії. Найпривабливішою країною для шукачів притулку стала Франція (40 871 заявка). На другому місці — Іспанія (39 318).
Найчастіше притулок у Німеччині запитували громадяни Сирії (24%), Афганістану (16%) і Туреччини (11%). Загалом найбільше запитів на статус біженця в ЄС надходить від громадян Венесуели (25 375 осіб). За рік кількість заявок від них зросла на 44%.
Раніше голова Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц пообіцяв помітні зміни в економічній політиці Німеччини та політиці надання притулку.
Бундестаг 29 січня схвалив запропоновану ХДС резолюцію про радикальне посилення міграційного законодавства. Цей план найбільшої опозиційної фракції німецького бундестагу передбачав, зокрема, постійний прикордонний контроль, можливість відмови прохачам притулку вже на кордоні та затримання іноземців, яких влада зобов’язала залишити країну.
Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів
- Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер виступив із пропозицією запровадити для українських біженців окремий правовий статус, який дозволить знизити витрати на соціальні виплати та сприяти залученню біженців на ринок праці.
- Витрати на допомогу для біженців та мігрантів у Німеччині стрімко зростають. Якщо у 2021 році на підтримку цієї категорії населення виділили 5,9 млрд євро, то минулого року сума становила вже 12,2 млрд євро — понад чверть усіх витрат на допомогу з безробіття (42,6 млрд євро).
- У вересні до Німеччини в’їхала рекордна кількість нелегальних мігрантів, поліція зафіксувала понад 21 тисячу осіб.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.