Німеччина у 12 разів наростила отримання російської нафти через Індію

Джерело: Spiegel

Німеччина продовжує отримувати російську нафту – через Індію. Протягом січня-липня 2023 року кількість отриманих нафтопродуктів зросло у 12 разів порівняно з тим самим періодом минулого року.

За даними Федерального статистичного управління, надходження відбуваються з Індії – великого споживача сирої нафти з Росії.

“Імпорт з Індії “переважно складався з газойлю, який використовується для виробництва дизельного пального або мазуту”, – пояснили у статиуправлінні. – Індія виробляє ці газойлі із сирої нафти, яку країна у великих кількостях закуповує у Росії з початку війни”, – йдеться у повідомленні.

Німецький музичний продюсер і колишній учасник Modern Talking Дітер Болен розкритикував канцлера Фрідріха Мерца через його політику щодо війни Росії проти України. У подкасті Hopf & Kettner він заявив, що дедалі більше боїться риторики німецького уряду.

Акції російського “Газпрому” 22 червня вперше з 2009 року опустилися нижче позначки у 100 рублів (1,35 дол.). На вартість вплинули скорочення експорту до Європи, зниження цін на нафту внаслідок прогресу в переговорах між Сполученими Штатами та Іраном, а також нездатність компанії укласти нову газову угоду з Китаєм.

Нове дослідження показало, що AI-модель Claude Opus 4.6 переконувала людей робити пожертви ефективніше, ніж професійні фандрейзери. Водночас автори роботи застерігають: результати отримані в експериментальних умовах, а саме дослідження ще не пройшло рецензування.

У Казахстані правоохоронці затримали незалежного журналіста Лукпана Ахмедьярова. Про це повідомив його колега Рауль Упоров.

Уряд Чехії вирішив не включати президента Петра Павела до делегації на саміт НАТО в Анкарі. Це порушує багаторічну традицію та може призвести до юридичного конфлікту між урядом і главою держави.