Німеччина відновила торгівлю скрапленим газом із РФ
Джерело: Bloomberg
Уряд Німеччини зазнає критики своїх енергетичних зв’язків з компанією, яка знову починає торгівлю скрапленим природним газом з Росією.
Securing Energy for Europe GmbH – колишній підрозділ російського газового гіганта ПАТ “Газпром” – планує завантажувати СПГ, вироблений на Ямальському заводі в Сибіру, на початку жовтня. Німеччина націоналізувала компанію, відому як SEFE, минулого року в розпал енергетичної кризи в Європі.
Хоча вантаж прямує до Індії, німецька державна компанія, яка має угоди з Росією, викликає деяку тривогу. Критики кажуть, що це суперечить обіцянкам Німеччини уникати роботи з російським СПГ через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.
“Це суперечить практично всьому, що німецький уряд говорив на цю тему в минулому. Економічні суперечки з Росією, очевидно, не так легко розв’язати, як намагаються нам сказати політики”, – сказав Крістіан Леє, член парламенту від опозиційної групи “Ліва партія”.
Міністерство економіки Німеччини на прохання Bloomberg про коментар заявило, що вивчає це питання.
Це постачання свідчить про складність і глобальний характер торгівлі СПГ, на яку Європейський Союз все більше покладається після того, як Росія серйозно обмежила постачання трубопровідного газу в регіон минулого року.
Деякі країни ЄС, але не Німеччина, фактично збільшили імпорт СПГ з Росії, оскільки регіон оновлює свою енергетичну інфраструктуру.
Німеччина виступає проти, хоча і не забороняє, закупівлі СПГ з Росії. У січні Берлін поінформував компанії, “що вживатиме відповідних заходів для виключення закупівель російського СПГ, якщо це можливо”.
Згідно з даними порту, судно SEFE рікою Амур забере російський вантаж шляхом перевалки в Бельгії 1 жовтня і доставить його в Індію пізніше цього місяця.
“Німецькі порти не беруть участі в цьому процесі, а також європейські чи німецькі газові мережі. Тому ці обсяги постачань не досягають німецького ринку, промисловості чи споживачів у Німеччині”, – пояснив представник компанії електронною поштою.
Торгова фірма має довгостроковий контракт на купівлю обсягів Ямал СПГ, який успадкував від “Газпрому”. Він також має окремі довгострокові зобов’язання щодо постачання індійської компанії GAIL Ltd.
Згідно з угодою 2018 року, SEFE повинна буде заплатити за обсяги постачань, навіть якщо вони не були взяті та транспортовані до Індії, за словами компанії. “Така процедура була б економічно невиправданою”, – йдеться в повідомленні.
SEFE, колись відома як Gazprom Germania, зіткнулася з фінансовими проблемами через зв’язки з російським газовим гігантом у перші місяці повномасштабної російсько-української війни минулого року, що спонукало уряд у Берліні втрутитися, щоб зупинити крах фірми. Його бізнес, в основном,у ведеться трейдерами з Лондона та Сінгапуру.
Після поглинання фірми Німеччиною Росія наклала на компанію власні санкції, припинивши її доступ до російського СПГ. У червні Росія пом’якшила заборону на постачання СПГ експідрозділу “Газпрому”.
Тепер критики хочуть знати, чому Німеччина дозволяє постачання, якщо її позиція протягом місяців полягала в тому, щоб уникати російського СПГ.
“Тут необхідно терміново з’ясувати, хто в уряді Німеччини знав про ці угоди. Торгівля російським СПГ повинна бути негайно припинена”, – сказав у заяві Костянтин Зергер, керівник відділу енергетичного клімату Environmental Action Group.
- Міністерство закордонних справ Австрії викликає представника ЄС у Відні Мартіна Зельмаєра через те, що він розкритикував країну за повільні темпи відмови від російського газу і заявив, що Австрія платить за газ “кривавими грошима”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.