Німеччина відправила в Україну новий пакет допомоги
Джерело: Федеральний уряд Німеччини
Німеччина відправила в Україну новий пакет військового обладнання та озброєння.
Пакет військової допомоги включає:
- 3 од. ЗСУ Gepard;
- 30240 од. 35-мм боєприпасів для Gepard;
- Боєприпаси для Leopard 2A6;
- 10 БПЛА Vector;
- 2 тягачі HX81
- 5 напівпричепів HX81;
- 8 вантажівок Zetros;
- 2 машини розмінування WiSENT 1 MC;
- 2 машини прикордонної охорони;
- 8 транспортних засобів;
- 2 системи захисту зв’язку AMPS для гелікоптерів;
- 2500 снарядів 155 мм;
- 25536 снарядів 40-мм для автоматичних гранатометів.
У новий пакет допомоги входять постачання із запасів Бундесверу, від промисловості та постачання разом з партнерами, які фінансуються, серед іншого, з коштів та ініціативи федерального уряду.
- Згідно з інформацією на сайті німецького уряду, Німеччина передасть українським армійцям більше БМП Marder 1A3, ніж раніше погодили.
- У жовтні Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійшла пускова установка ЗРК IRIS-T, ракети до IRIS-T, боєприпаси та бронетранспортери.
- 2 грудня Німеччина спорядила тисячі снарядів 155 калібру та снайперські гвинтівки.
- 30 жовтня Німеччина почала курс тренування групи українських військових управлінню зенітно-ракетним комплексом Patriot.
- Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.
11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.
На забезпечення Сил оборони наступного року передбачено понад 2,2 трлн грн, що становить 26,3% ВВП. З цієї суми 740 млрд грн спрямують на закупівлю зброї, а майже 50 млрд грн – на виробництво та придбання БПЛА.
З початку повномасштабного вторгнення РФ вбили та закатували близько 50 українських священників, повідомив президент Володимир Зеленський, коментуючи злочини Росії проти церкви.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан написав, що президент України Володимир Зеленський відхилив ідею різдвяного припинення вогню.
Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації безпілотний авіаційний комплекс ТОККО українського виробництва.