Німеччина виділить 88,5 млн євро у фонд енергетичної підтримки України
Джерело: Міністерства закордонних справ і економіки Німеччини
Німеччина зобов’язалася виділити додаткові 88,5 мільйона євро для підтримки української енергетичної системи, яка зазнає постійних атак з боку Росії. Про це оголошено у спільній заяві міністерств закордонних справ та економіки Німеччини, опублікованій 21 грудня.
Згідно з повідомленням, німецьке міністерство економіки виділить 54,3 мільйона євро через державний банк KfW, тоді як МЗС Німеччини спрямує 34,2 мільйона євро до Фонду підтримки енергетики України.
“У другу зиму загарбницької війни Росії проти України російські війська продовжують завдавати ударів по українській енергетичній інфраструктурі”, – заявили у міністерствах.
У повідомленні вказано, що частину коштів планують використати на закупівлю запасних частин та обладнання, включаючи трансформатори та генератори, необхідні для підтримки електропостачання в Україні. Іншу частину коштів буде спрямовано на реалізацію проєктів у сфері зеленої енергетики.
Ці внески до фонду енергетичної підтримки є частиною комплексного зимового пакету допомоги Україні від федерального уряду Німеччини, загальна вартість якого перевищує 1,6 мільярда євро. Пакет охоплює не тільки енергетичну підтримку, але й військову допомогу, зокрема в царині протиповітряної оборони, розвиткову політику та гуманітарну допомогу.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримала чергові 1,5 мільярда євро макрофінансової допомоги від Європейського Союзу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.
Колишню комісарку з питань внутрішніх справ Євросоюзу Ілву Йоханссон, ймовірно, призначать на посаду спеціальної представниці ЄС у справах українців.
12 червня начальник Слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов поінформував, що у Харківській області запрацював новий механізм допомоги родинам зниклих безвісти захисників – створено спеціальний центр із базою невпізнаних тіл, електронними картками та психологічною підтримкою.
12 червня добровольчий батальйон “Грузинський легіон” повідомив про диверсію на власній базі, внаслідок якої загинув боєць Деметре Дарчіа.
Міноборони допустило до експлуатації у Силах оборони український безпілотний авіаційний комплекс “Волиняка”, здатний знищувати російську бронетехніку та виконувати логістичні завдання.