Німеччина виділить ще 200 млн євро на відновлення України
Джерело: Augsburger Аllgemeine
Державний секретар Міністерства економіки Німеччини Йохен Флясбарт під час візиту до України повідомив, що Німеччина виділить додаткові 200 мільйонів євро на відновлення України.
За даними видання, гроші будуть спрямовані на освіту, охорону здоров’я та постачання питної води, а також на реконструкцію міст.
Зазначається, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Німеччина спрямувала на підтримку українців близько мільярда євро.
“Продуктивна дискусія з Йохеном Флясбартом. Ми розглянули основний прогрес у нашій співпраці та обговорили потенційні плани. Серед головних тем: організація Ukraine Recovery Conference 2024 року в Берліні, впровадження більш енергоефективних і екологічно чистих технологій під час реконструкції України, розширення та зміцнення нашої спільної роботи через Multidonor Coordination Platform”, – повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков у Twitter.
- 20 жовтня президент України Володимир Зеленський, перебуваючи в робочій поїздці до Миколаєва, здійснив телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Євросоюз має спільно продовжувати фінансову підтримку України в майбутньому, але використання додаткових коштів не є довгостроковим рішенням.
- Напередодні 16-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус запевнив Україну у подальшій підтримці.
Глава РФ Володимир Путін визнав черги на АЗС та дефіцит окремих марок бензину, попри максимальне завантаження нафтопереробних заводів та використання накопичених резервів.
Криза пального у тимчасово окупованому Криму почала впливати на ринок праці: жителі повідомляють про затримки зарплат, звільнення та вимушені неоплачувані відпустки.
Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.
28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.
Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.