Німеччина виділить ще 200 млн євро на відновлення України
Джерело: Augsburger Аllgemeine
Державний секретар Міністерства економіки Німеччини Йохен Флясбарт під час візиту до України повідомив, що Німеччина виділить додаткові 200 мільйонів євро на відновлення України.
За даними видання, гроші будуть спрямовані на освіту, охорону здоров’я та постачання питної води, а також на реконструкцію міст.
Зазначається, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Німеччина спрямувала на підтримку українців близько мільярда євро.
“Продуктивна дискусія з Йохеном Флясбартом. Ми розглянули основний прогрес у нашій співпраці та обговорили потенційні плани. Серед головних тем: організація Ukraine Recovery Conference 2024 року в Берліні, впровадження більш енергоефективних і екологічно чистих технологій під час реконструкції України, розширення та зміцнення нашої спільної роботи через Multidonor Coordination Platform”, – повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков у Twitter.
- 20 жовтня президент України Володимир Зеленський, перебуваючи в робочій поїздці до Миколаєва, здійснив телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Євросоюз має спільно продовжувати фінансову підтримку України в майбутньому, але використання додаткових коштів не є довгостроковим рішенням.
- Напередодні 16-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус запевнив Україну у подальшій підтримці.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.