Німеччина виділить Україні додаткові €3 млрд допомоги, які заблокував Шольц — Мерц

Джерело: Le Monde

Голова ХДС, партії, котра перемогла на парламентських виборах у Німеччині, та ймовірний майбутній канцлер Фрідріх Мерц заявив 4 березня, що зустрінеться з канцлером Олафом Шольцем вже 5 березня для прийняття рішення стосовно додаткової військової допомоги Україні.

За словами пана Мерца, додаткова допомога становитиме понад 3 мільярди євро.

Ми припускаємо, що кошти вивільнять швидко, — сказав він.

Додаткова допомога планувалася з минулого року, однак, Шольц заблокував погодження.

Разом з тим консервативна і соціал-демократична партії Німеччини оголосили у вівторок, що хочуть зробити безпрецедентні інвестиції в кілька сотень мільярдів євро для зміцнення оборони та економіки країни на тлі заяв США. Що стосується оборони, дві політичні партії вимагатимуть голосування в Бундестазі наступного тижня з метою звільнення від національних конституційних норм, котрі обмежують дефіцит державного бюджету.

Враховуючи небезпеки, які загрожують нашій свободі та миру на нашому континенті, гаслом нашого захисту має бути: за будь-яку ціну! – наголосив Мерц.

Ми повідомляли, що канцлер Олаф Шольц разом із главами урядів країн Північної Європи запевнив Україну у подальшій підтримці.

З початку повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року Німеччина надала або пообіцяла надати Україні озброєння на 28 мільярдів євро.

Варто додати, що Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна. Згідно з попередніми даними, у першому кварталі 2024 року у Німеччині видано дозволи на остаточний експорт озброєнь на суму близько 5,2 млрд євро.

Водночас основною країною-отримувачем стала Україна, для котрої схвалили експорт озброєнь на суму близько 3,8 млрд євро.

Нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.

Федеральний уряд ФРН виступає з новою ініціативою щодо надання Україні додаткових засобів протиповітряної оборони.

З цією метою міністерка закордонних справ Анналена Бербок та глава Міноборони Борис Пісторіус комунікують з союзниками. Адресатами є партнери в НАТО та Європейському Союзі, а також треті країни, зазначив речник МЗС, не надаючи додаткових подробиць.

Додамо, раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус закликав збільшити витрати на оборону щонайменше на 30 мільярдів євро.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.