Німеччина веде переговори з MBDA про постачання Україні крилатих ракет
Джерело: Reuters
Уряд Німеччини веде переговори з європейським розробником та виробником ракетних систем MBDA про постачання Україні крилатих ракет Taurus.
Ракети Taurus, з радіусом дії понад 500 км, запускають винищувачі, такі як Tornado, F-15 або F-18.
Крилаті ракети важко виявити радарам ППО, оскільки вони низько літають та в основному використовуються для ураження цілей у тилу противника, таких як командні бункери, склади боєприпасів і пального, аеродроми та мости.
Технічно обмежити дальність польоту крилатої ракети Taurus, на думку експертів, дуже легко.
Згідно з повідомленнями ЗМІ, в арсеналі німецьких військових є близько 600 ракет Taurus, близько 150 з них готові до використання. Іспанія та Південна Корея також експлуатують Taurus.
- У межах тренувальної місії ЄС EUMAM Німеччина навчає українських військових знезараженню після застосування ядерних, біологічних та хімічних бойових отруйних речовин.
- 9 серпня Німеччина оновила список військової допомоги Україні, в якому, зокрема, дві нові установки Patriot.
- 25 танків Leopard 1A5 постачать Україні додатково до оголошених раніше споряджень військової техніки, повідомили у Міноборони ФРН.
Триває 1117-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 894 тисячі осіб.
Президент Росії Володимир Путін та інші офіційні особи РФ просувають фейковий наратив, звинувачуючи українських військових нібито у воєнних злочинах під час операцій у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.
Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.