Німеччина запровадить перевірки на кордоні, намагаючись стримати наплив мігрантів

Джерело: Politico

Міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фейзер 27 вересня оголосить про тимчасові перевірки на кордонах з Польщею та Чехією, аби спробувати стримати наплив шукачів притулку.

Ці “тимчасові заходи контролю на окремих пунктах пропуску” розпочнуться “протягом наступних днів”, зазначив виданню німецький посадовець.

Німецькі лідери відчули дедалі більший тиск стосовно необхідності придушення зростаючої кількості мігрантів, багато з яких зараз перетинають кордони Польщі та Чехії. Близько 204 000 осіб попросили притулку в Німеччині протягом перших восьми місяців 2023 року, що на 77% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Німецькі політики докладають жорсткіших зусиль щодо міграції перед виборами в Баварії та Гессені 8 жовтня.

Також питання прикордонного контролю буде особливо чутливим у Польщі, яка проведе парламентські вибори 15 жовтня. Члени партії PiS намагалися підштовхнути польських виборців антинімецькою риторикою, вимагаючи репарацій за злочини нацистської Німеччини.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

Варшава навіть зважує, чи варто “закрити” кордон із Німеччиною зі свого боку, щоб утримати будь-яких мігрантів у ФРН від спроб приїхати до Польщі.

Німеччина запровадить вибіркові перевірки на пунктах пропуску, якими, як зауважується, часто користуються нелегальні мігранти. Використання вибіркових перевірок замість більш комплексного прикордонного контролю дозволяє Німеччині обійти правила, що вимагають від держав-членів Європейського Союзу повідомляти про це за один місяць перед запровадженням прикордонного контролю в межах Шенгенської безпаспортної зони ЄС, поінформував посадовець.

Нагадаємо, раніше німецький план щодо фінансування благодійних організацій, які допомагають мігрантам у Середземному морі, викликав труднощі в Італії, оскільки Рим намагається застосувати жорсткіші заходи, аби зупинити міграційний потік.

Президент Володимир Зеленський має намір відвідати засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” у Німеччині 9 січня.

Членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії, заявила міністерка закордонних справ Еліна Валтонен.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 січня. Від початку цієї доби відбулося 166 бойових зіткнень.

Директор КМІС Володимир Паніотто зауважив, що твердження обраного 47-м президентом США Дональда Трампа стосовно того, що російський президент Володимир Путін вдерся до України через її прагнення вступити в НАТО, насправді не відповідає даним соціологічних опитувань.

Австрійська компанія OMV уклала угоду про постачання німецькому Uniper газу з її проекту в Чорному морі з 2027 року, повідомили троє обізнаних осіб. Нині Європа шукає нові шляхи підвищення енергетичної безпеки після скорочення зв’язків з Росією.