Німецькі компанії «допомагають Росії відновлювати окупований Маріуполь», – ARD
Джерело: The Telegraph
Німецька телекомпанія ARD повідомила, що щонайменше дві німецькі компанії беруть участь у реконструкції Росією тимчасово окупованого Маріуполя.
За даними ARD, найбільших у світі виробників будматеріалів Knauf і виробник бетону з Рейнського регіону WKB Systems доставляли матеріали будівельним компаніям, які працюють у Маріуполі.
ARD знайшла фотодокази того, що мішки з цементом із логотипом Knauf були на будівельних майданчиках у місті. Про використання цементу Knauf також повідомила будівельна фірма, яка працює за контрактом з Міноборони Росії.

Фото: The Telegraph
ARD також опублікувала фотографії загорнутих у пластик бетонних блоків із логотипом німецької фірми WKB Systems, яка належить російському олігарху Віктору Бударіну.
Митні дані свідчать, що протягом кількох років компанія поставляла до Росії комплектуючі для будівництва цілих бетонних заводів.
За даними агітаційної групи B4Ukraine, лише вісім із 248 німецьких компаній, які мали дочірні компанії в Росії на початку війни, припинили співпрацю з РФ.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло найбільшого німецького інвестора у будівельній галузі Росії Knauf до переліку міжнародних спонсорів війни.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.