Німецькі консерватори вимагатимуть посилити міграційну політику

Джерело: Reuters

Консервативний блок ХДС/ХСС планує внести до бундестагу дві ініціативи: одну щодо кардинальних змін міграційної політики та іншу стосовно посилення заходів внутрішньої безпеки.

У першому документі “П’ять пунктів для захищених кордонів та припинення нелегальної міграції” мовиться про зміну чинного міграційного законодавства — постійний контроль зовнішніх кордонів Німеччини; запровадження фактичної заборони на в’їзд у країну для осіб без необхідних дійсних документів та тих, хто не користується правом вільного пересування по ЄС, включаючи тих, хто подав заяву на отримання захисту.

Крім того, кандидат у канцлери Німеччини від ХДС/ХСС Фрідріх Мерц запропонував надати поліції право самостійно видавати ордери на утримання під вартою осіб, котрі підлягають депортації.

Він пояснив, що закон про право на перебування в Німеччині має бути змінений так, щоб особи, котрі скоїли злочин або є потенційно небезпечними, могли перебувати під арештом без часових обмежень до моменту депортації або їх добровільного повернення на батьківщину.

Зауважимо, 26 серпня 2024 року канцлер Німеччини Олаф Шольц, відвідавши місце нападу на відвідувачів фестивалю в Золінгені, заявив про необхідність прискорити депортацію нелегальних мігрантів.

Раніше стало відомо, що витрати на допомогу для біженців та мігрантів у Німеччині стрімко зростають. Якщо у 2021 році на підтримку цієї категорії населення виділили 5,9 млрд євро, то минулого року сума становила вже 12,2 млрд євро — понад чверть усіх витрат на допомогу з безробіття (42,6 млрд євро).

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.