Нобелівська премія миру: номінантами висунули «рух пацифістів» Коцаби та організації з РФ і Білорусі
Джерело: Міжнародне бюро миру
У 2023 році на Нобелівську премію миру Міжнародне бюро миру висунуло організації з України, Білорусі та Росії. Серед них – “Український рух Пацифістів”, який заснував скандально відомий журналіст та блогер з Івано-Франківська Руслан Коцаба.
Хто такий Руслан Коцаба
У 2015 році блогера затримали через відеоролик, де він назвав війну на Донбасі “братовбивчою громадянською”. Зокрема він висловлював негативну позицію щодо мобілізації.
У 2016 році Коцабу засудили через перешкоджання діяльності Збройних сил України. Утім, його повністю виправдав апеляційний суд, а вже у 2017 році інший суд скасував виправдальну ухвалу. Наступного року розпочався новий розгляд справи Коцаби – вона перебуває в Коломийському суді з 2019 року.
Крім того, Руслан Коцаба працював на “каналах Медведчука”, які згодом заборонили указом президента Володимира Зеленського від 2 лютого 2021 року. Рішення ухвалили у межах санкцій проти нардепа зі вже забороненої “ОПЗЖ” Тараса Козака і восьми юридичних осіб, серед яких були телеканали.
Цього року журналіст виїхав до США, як писало “Суспільне“, у межах програми “Єднання заради України”, яку створили для допомоги українським переселенцям. Він не з’явився на судове засідання у своїй справі. Він зміг виїхати з України на підставі того, що супроводжував свою матір, яка має інвалідність.
До того ж, його внесено до бази “Миротворець”. Також він був учасником українофобського пропагандистського проєкту “Другая Украина”, створеного Медведчуком.
Міжнародне бюро миру в Берліні назвало рішення про висування цих організацій на премію тим, що вони віддані “у своїх зусиллях як захисників миру, відмови від військової служби з мотивів совісті та прав людини, особливо після 24 лютого 2022 року”.
Deutsche Welle навело слова виконавчого секретаря “Українського руху Пацифістів” Юрія Шеляженка. Він заявив, що пишається номінацією “в компанії хоробрих друзів з Білорусі та Росії, які роблять багато для того, щоб допомогти людям відмовитися від вбивства українців (або будь-якого іншого народу), вирватися з путінської м’ясорубки”,
- Інтерв’ю президента України Володимира Зеленського для шоу “Мій наступний гість не потребує представлення” з Девідом Леттерманом внесли до списку номінантів на премію “Еммі-2023”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.