Норвегія спрямувала ще €22 млн до Європейського фонду миру для допомоги Україні

Джерело: пресслужба Європейської ради
ЄС та Норвегія домовилися про добровільний фінансовий внесок скандинавської країни до Європейського фонду миру у розмірі 250 мільйонів норвезьких крон (близько 22 мільйонів євро) для передавання військової техніки українській армії.
“Об’єднані зусилля ЄС і Норвегії у наданні військової допомоги Україні є взірцевим прикладом того, як синергія може примножити нашу підтримку України в її боротьбі проти російської агресії”, – прокоментував підписання угоди високий представник ЄС Жозеп Боррель
Варто зауважити, що рішення підтримати Україну через Європейський фонд миру добровільним фінансовим внеском влада Норвегія оголосила ще 14 лютого.
Укладена угода гарантує, що Норвегія зможе брати активну участь у постачаннях військової техніки в Україну.
Також у пресрелізі зазначається, що Норвегія робила внесок до Європейського фонду миру двічі. Загальний розмір внесених країною коштів становить 400 мільйонів крон (36,5 мільйона євро).
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
- Представники Норвегії та Великої Британії заявили, що нададуть допомогу Чорнобильській зоні у понад 5 мільйонів євро.
- Державна Рада оборони Литви обговорила і затвердила трирічний план військової підтримки України у розмірі 200 мільйонів євро.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.
Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.