Норвегія також приєдналась до чеської ініціативи закупівлі боєприпасів для України

Джерело: пресслужба уряду Норвегії

Норвегія оголосила, що виділить близько 153 мільйонів доларів, які будуть спрямовані на ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України.

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере заявив, що Україні “терміново потрібна велика кількість артилерійських боєприпасів, щоб протистояти російській агресивній війні”. 

“Сьогодні ми вирішили внести до 1,6 мільярда норвезьких крон на ініціативу під егідою Чеської Республіки, щоб якнайшвидше забезпечити Україну вкрай необхідними артилерійськими боєприпасами”, – сказав прем’єр-міністр.

Президент Чехії Петр Павел заявив на Мюнхенській конференції з безпеки, що його країна виявила 500 тис. 155 мм снарядів та ще 300 тис. 122 мм, які можуть передати протягом кількох тижнів, якщо союзники профінансують купівлю.

У яких саме країнах можуть закупити снаряди, Павел не уточнив. Тим часом деякі ЗМІ інформували, що Чехія вела переговори про боєприпаси  у Південній Кореї, Туреччині та ПАР.

Раніше Канада дала сигнал, що готова підтримати ініціативу Чехії терміново постачити Україні десятки тисяч артилерійських снарядів з різних країн. Міністр оборони Білл Блер зауважив, що Канада веде перемовини з чехами, але поки що не обговорювали деталі.

Згодом Франція та Нідерланди підтримали план закупівлі боєприпасів за межами Європи, щоб швидше передати вкрай необхідні снаряди в Україну, оскільки сили Києва боряться з продовженням наступу Росії.

Пізніше прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо повідомив, що країна виділить 200 млн євро на закупівлю 800 000 боєприпасів для України, про можливість придбання яких заявив президент Чехії Петр Павел на Мюнхенській конференції з безпеки.

17 червня у межах саміту лідерів держав G7 у Канаді президент Володимир Зеленський провів зустріч із Генсеком НАТО Марком Рютте.

Кількість загиблих внаслідок масованого обстрілу Києва у ніч на 17 червня збільшилася до 16 осіб. Рятувальні роботи тривають.

17 червня президент Володимир Зеленський на саміті G7 зазначив, що зі зміною президента США РФ почала посилено застосовувати дрони проти України. Тож нині застосування менше 100 російських БпЛА щоночі вважається незвичним явищем.

17 червня США засудили масований нічний обстріл Києва, унаслідок якого загинули щонайменше 14 осіб, зокрема громадянин Сполучених Штатів. Вашингтон закликав до припинення російських атак.

Рятувальники знайшли тіло чоловіка під завалами будинку у Солом’янському районі Києва, куди вночі 17 червня влучила російська ракета. Ним виявився син, на якого чекали увесь день батьки.