Україна та Бельгія активізують співпрацю щодо використання заморожених активів РФ

Джерело: Мінекономіки

Україна та Бельгія активізують економічну співпрацю щодо подальшого використання заморожених російських активів для відбудови нашої країни.

Про це йшлося під час розмови міністерки економіки України Юлії Свириденко із міністром співробітництва з питань розвитку Бельгії Кароліною Женни.

Сторони обговорили подальші кроки щодо співпраці в цьому напрямку. А саме – створення дієвого механізму компенсації збитків, завданих агресією РФ проти України. Він передбачає створення трьох ключових елементів – Міжнародного реєстру збитків,  компенсаційної комісії та фонду, який ці компенсації сплачуватиме.

Також бельгійська сторона виразила зацікавленість взяти участь у розмінуванні та відновленні Чернігівщини, а також у реалізації інфраструктурних проєктів.

Під час зустрічі сторони обговорили шляхи збільшення експортного потенціалу України, можливості для розширення програм страхування воєнних ризиків, в тому числі й для підприємств малого та середнього бізнесу.

Окремо зупинились на модернізації програми пільгового кредитування “5-7-9%”, а також реалізації програм інтеграції українців, які повертаються з-за кордону, в ринок праці та підприємництво, а також можливості залучення Бельгії для розширення таких програм.

Очільниця Мінекономіки зазначила, що торік українська економіка перейшла до відновлення, але наразі досі має дуже обмежені фінансові можливості.

“Завдяки зібраним в Україні податкам ми можемо фінансувати армію, яка боронить країну від окупантів, а коштом зовнішньої допомоги – соціальну сферу та відновлення. Щоб прискорити ці процеси, ми намагаємось залучити приватний капітал для відбудови країни. Також одним із важливих джерел цього фінансування мають стати заморожені активи РФ. Росія має заплатити за свої злочини, як фігурально, так і буквально. Хочу подякувати Бельгії, яка є ключовою країною, що просуває розв’язання питання подальшого використання заморожених російських активів для відбудови України”, – наголосила Юлія Свириденко.

20 травня відзначається Всесвітній день метролога, Всесвітній день травматолога, Європейський день моря та Всесвітній день бджіл. За церковним календарем вшановують пам’ять мучеників Фалалея, Олександра та Астерія.

За даними синоптиків, у понеділок, 20 травня, в низці областей України збережеться суха та тепла погода.

У Центрі національного спротиву повідомили, що ворог посилює заходи з поширення дезінформації серед місцевого населення на тимчасово окупованих територіях. 

Станом на 22:30 19 травня ситуація на фронті залишається напруженою, однак контрольованою. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами планів наступу.

19 травня Німеччина та Франція спільно висловили “глибоке занепокоєння” через ситуацію, що склалася в Грузії на тлі прийняття закону про “іноагентів”.