Норвегія виділила $14,4 млн на розмінування в Україні з використанням собак-саперів

Джерело: уряд Норвегії

Норвегія у 2025 році виділить Україні 164 млн норвезьких крон (приблизно 14,4 млн доларів) на навчання та роботу з собаками-саперами для розмінування українських територій.

У 2022 році в місті Ромни, Сумська область, спільними зусиллями Норвезької народної допомоги та Державної служби України з надзвичайних ситуацій було створено тренувальну базу для собак-саперів та кінологів.

Цей центр забезпечує професійну підготовку та організовує роботу таким чином, щоб надати кінологам і їхнім собакам найкращі умови для участі у розмінуванні територій, зазначається в повідомленні уряду Норвегії.

“Міни не розрізняють комбатантів та цивільних. Очищення від мін та вибухонебезпечних предметів рятує життя тут і зараз, а також рятує майбутні покоління від каліцтва та загибелі цивільного населення. Норвезька народна допомога має багаторічний досвід розмінування, і їхні зусилля є важливим внеском у забезпечення безпечного майбутнього для українського народу”, — зазначив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.

За даними, близько 140 000 квадратних кілометрів території України забруднені мінами та вибухівкою.

Норвезька народна допомога в рамках програми Нансена стала одним із 69 міжнародних партнерів, що допомагають з розмінуванням.

Організація сприяє підготовці 14 собак-саперів та розвитку власного потенціалу України з розмінування за участі собак.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.