Норвезького студента затримали за підозрою в шпигунстві на користь Росії

Джерело: Sky News

20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.

Він керує охоронною компанією спільно з особою з подвійним громадянством Норвегії та невизначеної східноєвропейської країни, повідомляє норвезьке громадське мовлення NRK.

Сьогодні поліція Осло заявила, що перегляне ліцензію на діяльність компанії.

Внутрішня розвідка Норвегії PST повідомила, що чоловіка заарештували в його гаражі вдома за підозрою в завданні шкоди національній безпеці своєю розвідувальною діяльністю.

У ордері на арешт районного суду, серед іншого, йдеться, що поліція знайшла записи діалогу чоловіка про призначення з особою, яка, очевидно, керувала його шпигунською діяльністю.

Згідно з рішенням суду, чоловік зізнався в зборі та обміні інформацією з російською та іранською владою, повідомляє NRK.

Адвокат підозрюваного Джон Крістіан Елден повідомив, що чоловік визнає, що працював на іноземну країну, але не визнав себе винним у шпигунстві.

Триває 1138-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 923 тисячі осіб.

Сили оборони України просунулися поблизу Куп’янська, тоді як російські загарбники тиснуть на трьох напрямках.

Зранку 6 квітня російські війська атакували Київ, внаслідок чого в Дарницькому, Солом’янському та Оболонському районах столиці зафіксовані влучання, спалахнули пожежі, відомо про щонайменше трьох постраждалих.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 5 квітня. Від початку цієї доби відбулося 152 бойових зіткнення.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.