Носій ракети Starship вперше в історії повернули на стартовий майданчик

Джерело: SpaceX

У компанії SpaceX повідомили про успішний п’ятий випробувальний запуск космічного корабля. Вперше вдалося успішно зловити перший щабель ракети, котрий приземлився на стартовий майданчик у Техасі, де його зловили за допомогою спеціального пристрою.

У попередніх тестах це не вдавалося, оскільки ракета або падала або не поверталася так, як планували розробники. Зокрема під час першого випробування у квітні 2023 року ракетна система вибухнула лише за кілька хвилин після запуску.

Тоді як вже під час другого випробування у листопаді 2023 року два щаблі ракети розділилися, і верхня продовжила політ, однак, незабаром обидві вибухнули окремо.

Під час третього випробування у березні Starship вперше досяг космосу, проте, також не зміг завершити політ.

Водночас під час четвертого польоту у червні космічний корабель вперше здійснив керовану посадку, водночас це пройшло не так, як очікувалося.

Довідка. SpaceX — американське аерокосмічне приватне підприємство, що займається будівництвом космічного транспорту, наданням космічних транспортних та комунікаційних послуг. SpaceX є виробником ряду ракет-носіїв, зокрема, сімейства Falcon та двигунів для них, а також космічних кораблів Dragon (у вантажному та пілотованому варіантах). Крім цього компанія розвиває мережу супутників Starlink, за допомогою яких надає послуги швидкого широкосмугового доступу до Всесвітньої мережі. Офіс розташовано в Готорні в Каліфорнії. Компанію створено Ілоном Маском у 2002 році з метою здешевлення виведення вантажів та людей на орбіту та колонізації Марса в майбутньому.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.