Нова влада Сирії може дозволити Росії зберегти свої військові бази в країні

Джерело: The Washington Post

Новий міністр оборони Сирії Мурфах Абу Касра заявив, що Росія може зберегти свої військові бази у країні, але за певних умов.

За його словами, у Дамаску відкриті до того, щоб Росія зберегла військово-повітряну та військово-морську бази, однак за умови, що будь-яка угода з Кремлем відповідатиме інтересам Сирії.

За його словами, ставлення Росії до нового сирійського уряду “значно покращилось” і зараз Дамаск роздумує щодо вимог Москви.

Ще нещодавно повстанці, зокрема сам Абу Касра – ключовий лідер повстанського руху – перебували під регулярними бомбардуваннями російських літаків.

“(Але) в політиці немає постійних ворогів”, – сказав Абу Касра.

На запитання про те, чи дозволять РФ зберегти військово-морський порт у Тартусі та авіабазу Хмеймім у Латакії, міністр відповів, що “якщо ми отримаємо від цього вигоду для Сирії, тоді так”.

Росія була головним противником сирійських повстанців, втрутившись у громадянську війну у 2015 році, аби зберегти режим Башара Асада. Вони активно бомбардували повстанців у регіонах.

Але зараз Кремль може зробити те, чого так жадає новий уряд Сирії – видати їм Асада, який після повалення на початку грудня втік до російської столиці.

Абу Касра не відповів на питання, чи порушувала Сирія питання екстрадиції Асада під час офіційної зустрічі з делегацією РФ наприкінці січня, але запевнив, що вони обговорювали питання про притягнення експрезидента до відповідальності.

“Коли Башар Асад вирішив їхати до Росії, він думав, що ми не зможемо досягти угоди (з росіянами). Можливо, відносини з ними будуть відновлені таким чином, щоб це перш за все відповідало інтересам Сирії, а потім і їхнім інтересам”.

На цей час РФ, у якої було низка баз та форпостів у Сирії, відкликала своїх військових та активи зі всіх баз окрім Тартуса та Латакії, які мають надзвичайну стратегічну цінність для Кремля. Насамперед це військово-морська база, яка дає Росії бажаний порт у Середземному морі.

Ще у січні Сирія розірвала угоду з російською компанією на експлуатацію комерційної частини порту Тартус, але що буде з військовою присутністю Росії поки невідомо.

Репер Ye (Каньє Вест) назвав себе нацистом, а також згадав Ілона Маска, який на інавгурації президента США зробив жест, схожий на нацистське привітання.

Сьогодні, 7 лютого, Ігор Кизим заявив про свою відставку з посади посла України в Білорусі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 7 лютого. Загалом, від початку доби відбулося 67 бойових зіткнень.

НАЕК “Енергоатом” через свою філію “ВП “Атомпроектінжиніринг” замовив роботи з оцінки вартості будівництва енергоблоків Хмельницької атомної електростанції за майже 28 мільйонів гривень.

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Букви записали серію інтерв’ю з рідними українських військовослужбовців,…