Нова влада Сирії заборонила імпорт товарів із Росії

Джерело: Al Araby

Міністерство фінансів Сирії оголосило про заборону імпорту товарів із Росії, Ірану та Ізраїлю. Продукція з цих країн конфісковуватимуть.

Після повалення режиму Башара Асада у країну почала надходити імпортна продукція з інших держав. У магазинах Дамаска з’явилася турецька бутильована вода, саудівські харчові продукти, американські шоколадні батончики Twix і Snickers, а також напої Pepsi.

Додамо, Україна також відправила десятки тонн олії та борошна до Мозамбіку, Джибуті, Танзанії та Сирії в межах глобальної продовольчої ініціативи.

На тлі цих змін нова влада дозволила проводити фінансові розрахунки в доларах і запровадила єдині митні збори, зменшивши їх на 50–60%. Це рішення, за словами урядовців, має полегшити імпорт сировини для підтримки місцевих виробників і стимулювати розвиток промисловості.

Тоді як Росія тимчасово припинила постачання пшениці до Сирії через невизначеність щодо нового уряду та затримки з оплатою, інформують джерела Reuters. Представник російського зернового ринку підтвердив, що в Сирії наразі “немає з ким взаємодіяти”.

Тим часом новий уряд Сирії не дозволяє Росії вивезти зброю і військову техніку з порту Тартус, де розташована єдина закордонна база військово-морського флоту РФ. Російські кораблі вже майже два тижні дрейфують поблизу порту.

Відповідно до супутникових знімків Maxar, понад десять днів тому російські військові звезли до порту значну кількість техніки — понад 100 вантажівок, а також демонтували радари ППО. Однак техніка застрягла в порту і не переміщується до пірсів. Єдиним способом евакуації залишається авіабаза Хмеймім, куди регулярно здійснюються рейси міноборони РФ.

Російський флот покинув базу в Тартусі ще на початку грудня після того, як сирійські повстанці розпочали наступ на Дамаск. Цей наступ поклав край майже 25-річному правлінню Асада.

Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.

У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.

В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.

У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.

Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.