Нова Зеландія оголосила пакет допомоги Україні на майже 16 млн дол

Джерело: сайт уряду Нової Зеландії

Уряд Нової Зеландії оголосив про надання нового пакету військової і гуманітарної допомоги для України на майже 26 мільйонів новозеландських доларів (або 16 мільйонів доларів США) та посилення антиросійських санкцій.

Це було заявлено у спільному зверненні міністрів закордонних справ Вінстона Петерса та оборони Джудіт Коллінза до другої річниці початку російського вторгнення.

«Це демонструє непохитну підтримку Нової Зеландії Україні та нашу серйозну відданість захисту міжнародної системи, заснованої на правилах, яка відображає наші цінності та підтримує наші інтереси», – зазначив міністр закордонних справ Вінстон Пітер.

За словами міністра оборони, протягом останніх двох років 97 військовослужбовців з Нової Зеландії разом з партнерами з ЄС та Великої Британії тренували українських солдатів у розвідці та зв’язку, а також надавали їм матеріально-технічну підтримку.

Коллінз повідомила, що уряд Нової Зеландії вирішив продовжити присутність персоналу оборони в підтримку України до червня 2025 року, а також почнуться спеціалізовані навчальні курси для українських фахівців з надання допомоги пораненим, інженерної підготовки та знешкодження вибухівок від липня цього року.

Міністерка підкреслила, що персонал її відомства буде базуватися виключно в країнах Європи, і жодного разу не вирушатиме в Україну.

Новий пакет допомоги включає 4 мільйони доларів для Міжнародного фонду, який очолює Велика Британія, на закупівлю зброї та боєприпасів для України (перше таке виділення за останні 18 місяців), 4,3 мільйона доларів гуманітарної допомоги для постраждалих від війни українців, включаючи переміщених осіб, і 1,9 мільйона доларів до Трастового фонду Світового банку для відновлення та відбудови України.

Ще 6 мільйонів доларів будуть спрямовані на фінансування навчальних місій Нової Зеландії для підготовки українських військових.

Ще уряд Нової Зеландії розглядає введення нових санкцій проти Росії, спрямованих на уникнення діючих антиросійських обмежень.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.