Україна отримає від Молдови нову партію гуманітарної допомоги

Джерело: Vocea Basarabiei

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Серед товарів, які будуть передані, зокрема 19 електростанцій, обладнання для переливання крові, майже 80 тисяч захисних масок, дезінфікуючі засоби для рук і понад 50 тисяч консервованих продуктів зі свинини та риби.

Гуманітарну допомогу буде доставлено в Україну командами Генерального інспекторату з надзвичайних ситуацій. Для покриття транспортних витрат передбачено трохи понад 100 тисяч леїв, що становить понад 5 тисяч євро.

Міністерство фінансів разом з Міністерством внутрішніх справ, за допомогою Митної служби та Прикордонної поліції, забезпечать оперативне виконання всіх формальностей, пов’язаних із перетином кордону для перевозу цих товарів.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.