Міжнародна фінансова допомога Україні з кожним роком зменшуватиметься – НБУ

Джерело: Василь Фурман на брифінгу

Член Ради Національного банку Василь Фурман поінформував про базовий прогноз, згідно з яким, міжнародна фінансова допомога Україні зменшуватиметься з кожним роком.

Наприклад, на цей рік заплановано 37 млрд доларів. Якщо ми говоримо про наступний, то там будуть менші надходження, і за прогнозами Нацбанку там вже 25 млрд доларів, — зазначив Фурман.

Він додав, що згідно з базовим сценарієм, у 2026 році ще сума зменшуватиметься.

Також член Ради НБУ зауважив, що українські банки оптимістично налаштовані стосовно збільшення кредитування. Щобільше, вони закладають у бізнес-плани відновлення кредитування та готові нарощувати свої кредитні портфелі.

Зауважимо, 1 лютого голова Європейської ради Шарль Мішель повідомив, що усі 27 членів ЄС погодили пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль подякував лідерам ЄС за “непохитну підтримку”.

Вітаємо схвалення Європейською Радою рішення про створення нового Фінансового інструменту для України “Ukraine Facility” розміром 50 млрд євро на 2024-2027 роки. Держави-члени ЄС ще раз продемонстрували свою солідарність та єдність з українським народом у протистоянні війні, – зазначив Шмигаль.

Двоє дипломатів ЄС також заявили, що угода про допомогу Україні на 50 мільярдів євро передбачає щорічне обговорення пакету, а також можливість його перегляду через два роки, “якщо буде потрібно”.

Програма Ukraine Facility, затверджена Європейською радою на суму 50 млрд євро, має отримати остаточне схвалення від Європейського парламенту наприкінці лютого. Перший транш, розміром 4,5 млрд євро, очікується отримати в березні.

  • Європейський комісар з питань бюджету Йоханнес Хан заявив, що жодна з країн ЄС не оскаржує надання Україні 50 млрд євро (54,6 млрд доларів) кредитів і грантів протягом наступних чотирьох років.
  • У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що вітають досягнення на саміті ЄС “принципового рішення” про створення Українського фонду (Ukraine Facility) розміром 50 млрд євро на 2024 – 2027 роки.
  • Україна отримала близько 390 млн доларів від Японії у межах проєктів Світового банку, націлених на соціальний захист та відновлення сільського господарства.
  • У Міжнародному валютному фонді заявили про запуск Фонду розбудови спроможностей для України, який займатиметься потребами реалізації плану щодо розвитку потенціалу України та здійснення реформ.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.