Новообраний президент Словаччини вперше зустрінеться із Зеленським

Джерело: Pravda.sk

Президент Словаччини Петер Пеллегріні вперше проведе зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським. Це відбудеться в рамках саміту ЄС.

Словацький лідер заявив, що у четвер, 27 червня, він проведе свою першу двосторонню зустріч з Президентом України, який також буде присутній у Брюсселі.

“Ми запланували, хоча я поки що не знаю, чи відбудеться вона, ще одну особисту двосторонню зустріч між нами також у Вашингтоні, на саміті НАТО в липні. Це будуть дві зустрічі, які передуватимуть моєму офіційному візиту в Україну”, – заявив Пеллегріні.

Президент сказав, що з нетерпінням чекає на зустріч із Зеленським. Він особисто хоче поділитися з українським лідером інформацією “про все, що, можливо, менше афішують у Словаччині, але робиться і вирішується у зв’язку з підтримкою України”.

“Так, у Словаччині інколи виникає такий парадокс, що, можливо, риторика чи політична тактика – це одне, але я завжди кажу нашим союзникам, що вони мають судити про Словаччину на основі реальності, а не газетної статті, чи заголовка, чи якогось одного сильного речення”, – пояснив Пеллегріні.

Нагадаємо, у квітні 2024 на виборах переміг проросійський кандидат Петер Пеллегріні, близький соратник проросійського прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо.

Словаччина у допомозі Україні займає неоднозначну позицію: з однієї сторони, країна нещодавно долучилась до чеської ініціативи з постачання боєприпасів, з іншої – прем’єр-міністр країни назвав “диверсією” надання Україні літаків і ППО.

 

Сьогодні, 14 липня, на Вінниччині поблизу затопленого карʼєру в с.Черепашинці на воді зник 7-річний хлопчик.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).