Уряд Словаччини звинуватив своїх попередників у «диверсії», через надання допомоги Україні

Джерело: Reuters

Словацький уряд під керівництвом Роберта Фіцо звинуватив своїх попередників у “диверсії”, через надання Україні військової допомоги – літаків та ППО.

Чинний уряд Словаччини звернувся до правоохоронців з проханням розслідувати дії попереднього кабінету міністрів та ексміністра оборони Ярослава Надя.

Новий уряд на чолі з Робертом Фіцо прийшов до влади у жовтні 2023 року і припинив військову допомогу Україні.

Водночас попередній уряд Словаччини передав Україні 12 винищувачів МіГ-29 та систему ППО.

За словами Ігора Меліхера, державного секретаря міністерства оборони та члена правлячої партії, передача системи протиповітряної оборони оголила повітряний простір Словаччини та поставила під загрозу громадян.

“Я переконаний, що Надь зрадив Словаччину. Міністерство оборони порушує кримінальну справу за підозрою у вчиненні злочину диверсії або державної зради, перевищення влади та невиконання службових обов’язків”, – сказав Меліхер на брифінгу, який транслювався в прямому етері у Facebook.

Водночас ексміністр Надь звинувачення відкидає та заявив, що якби мав змогу, то знову б ухвалив допомогу Україні.

Один з аргументів, який використав Меліхер, полягає в тому, що попередній уряд керував, перебуваючи на тимчасовій посаді. Відтак він мав обмежені повноваження для прийняття зовнішньополітичних рішень.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Експерти з питань безпеки заявили, що стався “фундаментальний збій безпеки”, оскільки озброєний чоловік зміг наблизитися до Дональда Трампа достатньо близько, щоб вистрелити під час мітингу передвиборчої президентської кампанії.