Новий міністр оборони Великої Британії зустрівся із Зеленським під час несподіваного візиту до України

Джерело: пресслужба Офісу Президента
Президент України Володимир Зеленський 28 вересня зустрівся з новопризначеним державним секретарем Сполученого Королівства Великої Британії й Північної Ірландії з питань оборони Грантом Шаппсом під час його раптового візиту в Україну.
“Дякую від імені всієї країни за все те, що ви для нас робите. Ми вдячні за вашу допомогу – військову, фінансову, гуманітарну. Дуже дякую, що ми можемо покладатися на вас”, – сказав Зеленський.
Президент додав, що співпраця між двома країнами “дає змогу суттєво розширювати спроможності української армії на полі бою, зокрема завдяки далекобійній зброї”.
Також сторони обговорили посилення протиповітряної оборони України, зазначивши, що це “особливо важливо напередодні зимового періоду”.
- 31 серпня колишній міністр енергетики Грант Шаппс змінив Бена Воллеса на посаді міністра оборони Великої Британії, несподіваний крок, який підтвердив підтримку Лондоном України, водночас викликавши сумніви стосовно відсутності досвіду військової служби.
- 31 серпня, британський уряд призначив колишнього міністра енергетики Гранта Шеппса новим міністром оборони країни, замінивши Бена Воллеса, який заявив, що хоче піти у відставку після чотирьох років перебування на цій посаді.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.