Новий міністр оборони Великої Британії зустрівся із Зеленським під час несподіваного візиту до України
Джерело: пресслужба Офісу Президента
Президент України Володимир Зеленський 28 вересня зустрівся з новопризначеним державним секретарем Сполученого Королівства Великої Британії й Північної Ірландії з питань оборони Грантом Шаппсом під час його раптового візиту в Україну.
“Дякую від імені всієї країни за все те, що ви для нас робите. Ми вдячні за вашу допомогу – військову, фінансову, гуманітарну. Дуже дякую, що ми можемо покладатися на вас”, – сказав Зеленський.
Президент додав, що співпраця між двома країнами “дає змогу суттєво розширювати спроможності української армії на полі бою, зокрема завдяки далекобійній зброї”.
Також сторони обговорили посилення протиповітряної оборони України, зазначивши, що це “особливо важливо напередодні зимового періоду”.
- 31 серпня колишній міністр енергетики Грант Шаппс змінив Бена Воллеса на посаді міністра оборони Великої Британії, несподіваний крок, який підтвердив підтримку Лондоном України, водночас викликавши сумніви стосовно відсутності досвіду військової служби.
- 31 серпня, британський уряд призначив колишнього міністра енергетики Гранта Шеппса новим міністром оборони країни, замінивши Бена Воллеса, який заявив, що хоче піти у відставку після чотирьох років перебування на цій посаді.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.
У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.