Новий порядок вручення повісток: вважатиметься врученою навіть без фактичного отримання

Джерело: постанова уряду №560 

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.

Кабмін затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, який зокрема визначає порядок вручення повісток. 

У документі прописано, що підтвердженням про виклик до ТЦК резервісту або військовозобов’язаному вважатиметься:

  • у разі вручення повістки: особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки, а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;
  • у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку:
  • день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

Варто зазначити, що проставлення, якщо особа була відсутня за адресою, у поштовому повідомленні також буде належним повідомленням про те, що вона була оповіщена ТЦК.

Нгадаємо, що завтра, 18 травня, вступить в силу новий закон про мобілізацію.

У Києві станом на 15:46 кількість загиблих зросла до 20 людей. Ще 61 людина зазнала поранень. 

Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали угоду про гарантії безпеки у Варшаві.

Через ранкові атаки РФ по цивільній інфраструктурі України наша держава ініціює скликання надзвичайного засідання Ради безпеки ООН.

Станом на 15:00 внаслідок масованих ударів РФ по Україні, зокрема Києву та Кривому Рогу, загинуло щонайменше 28 осіб. Ще 112 людей зазнали поранень.

У Москві заявили, що масованою атакою 8 липня помстилися Україні за удари по об’єктах енергетики у Росії.