Новий Президент Аргентини офіційно відмовився від членства в БРІКС
Джерело: CNNE
Новий Президент Аргентини Хав’єр Мілей офіційно відмовився від членства країни в міждержавному блоці БРІКС.
У листі, надісланому президенту Бразилії Лулі да Сілві, Сірілі Рамафосі з Південної Африки, лідеру Китаю Сі Цзіньпіну, російському диктатору Володимиру Путіну та прем’єр-міністру Індії Нарендрі Моді, вказано, що курс зовнішньої політики нової адміністрації відрізняється від попередньої.
“Деякі рішення, прийняті попередньою адміністрацією, будуть переглянуті. Серед них – створення спеціалізованого підрозділу для активної участі країни в БРІКС, на що вказав президент Альберто Фернандес у своєму листі від 4 вересня”, – написав Мілей.
При цьому уряд Аргентини заявив про готовність активізувати двосторонні зв’язки з кожною з країн, наголошуючи на “збільшенні торгових та інвестиційних потоків”.
Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.
Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.
- 30 листопада 2023 року майбутня міністерка закордонних справ Аргентини Діана Мондіно заявила, що країна не приєднається до групи країн БРІКС.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.