Новим главою тимчасового уряду у Бангладеш призначили Нобелівського лауреата
Джерело: The Wall Street Journal
Лауреата Нобелівської премії миру Мухаммеда Юнуса, піонера мікрокредитування, обрано очолити тимчасовий уряд Бангладеш після того, як прем’єр-міністерка Шейх Хасіна пішла у відставку після тижнів протестів і втекла з країни.
Ще нещодавно колишня влада хотіла ув’язнити Мухаммада Юнуса. Тепер він очолить перехідний уряд.
Призначення Юнуса погоджено у вівторок на зустрічі президента країни, армійських керівників та десятків студентських лідерів, які очолювали протести. 7 серпня Юнус заявив, що приймає пропозицію і якнайшвидше організує проведення загальних виборів, щоб забезпечити стабільність у країні. Сам він не братиме в них участі і не планує бути членом нового уряду.
Юнус також зауважив, що не хотів приймати і нинішнє призначення, але його переконали лідери студентського руху:
Враховуючи жертви, принесені студентами, особливо тими, хто віддав життя за визволення нашої країни, я не можу відповісти їм “ні”.
Зауважимо, 6 серпня президент Бангладеш Мохаммед Шахабуддін розпустив парламент, відкриваючи шлях для тимчасового уряду та нових виборів.
Сталось це після відставки прем’єрки Шейх Хасіни через жорстоке придушення студентського повстання. Лідерку опозиції Бегум Халедe Зію звільнили з-під домашнього арешту.
Студенти погрожували новими протестами, якщо парламент не розпустять.
Протести виникли через квоти на роботу в держсекторі для сімей ветеранів війни за незалежність 1971 року. Ці квоти критикували як спосіб зарезервувати робочі місця для союзників керівної партії.
Близько 300 осіб загинуло, тисячі зазнали поранень в результаті заворушень, що прокотились країною з липня.
Рішення про розпуск парламенту прийняли після зустрічей із керівниками силових структур, лідерами політичних партій, студентськими лідерами та представниками громадянського суспільства, йдеться у заяві президента.
- Раніше спеціальний суд у Бангладеш висунув обвинувачення лауреату Нобелівської премії Мухаммаду Юнусу та ще 13 особам у справі про розкрадання понад 2 мільйонів доларів США.
Поліція Південної Кореї здійснила обшук в офісі президента Юн Сук Йоля на тлі розслідування щодо оголошення воєнного стану минулого тижня. Ця подія стала черговим етапом у конституційній кризі, що охопила країну.
ДБР повідомило про підозру у держзраді народному депутату України VI та VII скликань від забороненої “Партії регіонів”.
Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.
У ніч на 11 грудня Сили оборони України атакували нафтобазу у Брянській області РФ.
Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.