Новим прем’єром Японії стане колишній міністр оборони: що може змінитись
Джерело: The Washington Post
Колишній міністр оборони Японії Ішіба Шіґеру буде наступним прем’єр-міністром країни після перемоги на виборах лідера Ліберально-демократичної партії.
У другому турі партійних виборів 67-річний Ішіба переміг, здобувши лідерство. Його призначать прем’єр-міністром 1 жовтня, змінивши Фуміо Кішіду.
Ішіба визнає важливість альянсу Японії зі США, але вважає, що Токіо має відігравати більшу роль і впливати на розгортання американських військ в Японії. У своїх мемуарах 2024 року він зазначив, що “Японія все ще не є справді незалежною країною” через залежність від США у сфері безпеки.
Ця позиція відрізняється від підходу його попередника Кішіди, який надавав перевагу ближчим відносинам з Вашингтоном і співпраці з іншими союзниками США в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, зокрема з Південною Кореєю і Філіппінами, на противагу Китаю.
Ішіба, з іншого боку, закликав до покращення дипломатії з Китаєм. Він розкритикував часто повторювану фразу Кішіди, яку використовують для згуртування країн-однодумців проти Китаю після російського вторгнення: “Україна сьогодні може стати Східною Азією завтра”.
У своїх мемуарах Ішіба писав, що порівняння російського вторгнення в Україну зі страхом нападу Китаю на Тайвань викликане емоціями, а не прагматичною оцінкою.
Водночас він є рішучим прихильником тайванської демократії і запропонував створити “азійське НАТО” для протидії загрозам безпеці з боку Китаю та Північної Кореї.
Аналітики кажуть, що Ішіба продемонстрував свою високу компетентність, але ідея азійської версії НАТО викликала скептицизм у багатьох спостерігачів у Вашингтоні.
“Він висунув – дехто сказав би сміливі, а дехто – цікаві – ідеї щодо механізмів безпеки Японії. Його ідея про колективну оборону в регіоні особливо варта уваги. Як він збирається її реалізувати – це вже інше питання”, – сказала Шіхоко Ґото, директорка Індо-Тихоокеанської програми Центру Вільсона у Вашингтоні.
Довідка: Ішіба Шіґеру з 1986 року був членом Палати представників, обіймав посаду міністра оборони з 2007 по 2008 рік. З 2009 по 2009 – міністр сільського, лісового господарства та рибальства. Також він був генеральним секретарем партії з 2012 по 2014 рік.
- 25 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів зустріч із послом Японії Кунінорі Мацудою, що завершує свою дипломатичну роботу в Україні. За словами прем’єра, Україна та Японія готуються підписати угоду про захист інвестицій.
- Комунальні підприємства Харкова, Дніпра, Херсона та Миколаєва отримали 97 одиниць важкої техніки від агентства міжнародного співробітництва Японії (JICA).
В Ізраїлі відбулося весілля Ривки Лазар, дочки головного рабина Росії Берла Лазара, та Шолома Вольфа, сина рабина Одеси та півдня України Авраама Вольфа.
В рішенні Ради національної безпеки та оборони України про введення санкцій проти лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка знайшли помилки.
Пілоти 22-ї окремої механізованої бригади на Харківському напрямку знищили два російські БпЛА-розвідники типу Zala та Supercam за допомогою ударних дронів.
Європейські політики приголомшені тим, що президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним щодо України. Вони вважають, що тепер саме Європі доведеться платити за безпеку та відбудову після війни.
Україна отримає 6 тисяч ударних дронів від європейської компанії Helsing, які мають запрограмований штучний інтелект.