NYT: У критиків Маска різко падали охоплення в X, попри його обіцянки про свободу слова
Джерело: The New York Times
Журналісти розповіли приклади того, як після конфліктів мільярдером і власником соцмережі X, у популярних користувачів різко падали перегляди в X.
Коли Маск придбав X у 2022 році, він пообіцяв створити в соцмережі “притулок свободи слова” і назвав себе “абсолютистом свободи слова”.
Журналісти знайшли трьох користувачів X, які конфліктували Маском у грудні, і побачили, що їхнє охоплення на соціальній платформі практично зникло за одну ніч.
Маск запропонував кілька варіантів до того, що сталося. Він написав, що якщо популярні акаунти заблокують або обмежать інші, то їхнє охоплення буде різко впаде (Маск має 219 млн підписників у X, тому якщо він заблокує або обмежить користувачів, це може мати значний вплив). Він також припустив, що, можливо, виключив деяких користувачів з преміумпрограми X, що обмежило б їхню аудиторію і не дозволило б їм заробляти на X.
Анастасія Марія Лупіс
Анастасія Марія Лупіс веде популярний акаунт на X, має 1,3 мільйона підписників. Раніше її пости мали сотні тисяч переглядів щодня за її ультраправі коментарі, теорії змови та антисемітські висловлювання.
Наприкінці грудня вона розкритикувала Ілона Маска за його підтримку візових програм. Її охоплення в Х різко впало і не відновилося.
Джерело: The New York Times
Оуен Шроєр
Оуен Шроєр, ультраправий активіст і ведучий шоу на Infowars, стрімінговій платформі, яка є домівкою для багатьох прихильників теорій змови. Він також розкритикував візову політику й відтоді його аудиторія зменшилася. Шроєр ненадовго втратив доступ до X Premium.
Чоловік виявив, що його підписники бачили його пости, якщо вони були онлайн, коли він їх публікував. Але якщо вони входили в систему пізніше, то ніколи не бачили їх у своїх стрічках.

Джерело: The New York Times
“Моя теорія полягає в тому, що хтось маніпулює охопленням на основі особистої, політичної або тематичної упередженості”, – написав Шроєр журналістам в електронному листі, додавши, що соцмережа не надала жодних пояснень.
Він не став прямо звинувачувати Ілона Маска, натомість написав, що “деякими повноваженнями, які він делегував, можуть зловживати”.
Лора Лумер
Ймовірно найяскравішим прикладом впливу стосунків з Ілоном Маском на охоплення в Х є ультраправа конспірологиня Лора Лумер.
Акаунт Лумер в Х набрав 1,6 млн підписників, поширюючи брехню, теорії змови та расизм. Однак в грудні вона розкритикувала Маска, написавши, що його “викрили” через його підтримку візових програм.
“Лумер шукає уваги. Ігноруйте”, – відповів тоді Маск.
Майже одразу ж її популярність на платформі впала. Так тривало кілька тижнів, поки її дописи знову не почали набирати популярність — саме тоді, коли Маск знову почав взаємодіяти з її дописами.

Джерело: The New York Times
Лумер також ненадовго втратила доступ до X Premium після конфлікту з Маском, що могло б пояснити зниження популярності її постів. Але журналісти не виявили чіткого зв’язку між популярністю її дописів і скасуванням/поновленням X Premium.
Коли Лумер втратила доступ до X Premium, вона також втратила можливість заробляти гроші на цій платформі. Конспірологиня підрахувала, що втратила близько 50 000 доларів від X.
“Я вважаю, що неправильно говорити, що це платформа свободи слова, а потім відключати людям можливість заробляти гроші”, – сказала Лумер.
Варто вказати, що Лора Лумер — близька соратниця президента США Дональда Трампа. Так, наприклад, нещодавно Білий дім звільнив щонайменше трьох співробітників Ради національної безпеки, після того, як Трамп зустрівся з Лумер і та заявила про “нелояльність” посадовців.
- Речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий звинуватив соцмережу X Ілона Маска в приховуванні публікації про загибель українських дітей унаслідок російської агресії.
- Регуляторні органи Європейського Союзу готують штрафні санкції проти соціальної мережі X Ілона Маска за порушення закону про боротьбу з незаконним контентом і дезінформацією.
- Алгоритми соцмережі X, якою володіє Ілон Маск, могли бути змінені для підвищення видимості його дописів і підтримки облікових записів консервативних користувачів. Дослідження провів Технологічний університет Квінсленд (QUT).
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.